Malatya - Merkez - Gazi Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Malatya - Merkez - Gazi Lisesi konusu MaLatya Gazi Lisesi Tanıtımı - MaLatya Gazi Lisesi Hakkında - MaLatya Gazi Lisesi Bilgileri

1971-1972 öğretim yılında Ulu Önder Atatürk'ün Gazilik ismini alan okulumuz Gazi Orta Okulu olarak 330 öğrenci ile eğitim öğretime açılmıştır.

1974-1975 öğretim yılında liseyi de bünyesine alarak Gazi Lisesi olmuştur. 1992-1993 yılından itibaren orta okul kademeli olarak kalkmış ve tamamen Lise'ye dönüşmüştür.

Okulumuz önce 4 katlı olarak planlanmış, inşası tamamlanmış fakat öğrenci sayısının çokluğu nedeniyle 3 katlı ikinci bir bina daha eklenerek bu günkü görünümünü almıştır.

1994-1995 eğitim öğretim yılında proje kapsamına alınmıştır. Müfredat Laboratuar Okulu (MLO), Bilgisayar Destekli Okul (BDO)olarak proje kapsamına alınmıştır.

Okulumuz ikili ve karma eğitim yapan 16 dersliğe sahiptir. Ayrıca dersliklerin yanında Bilgisayar ve İnternet Merkezi, Fen Laboratuarları ile projektör destekli sınıf ve kütüphane mevcuttur.

Okula gidiş gelişler şehir merkezinden hareket eden özel ve belediyeye ait araçlarla, okula bağlı çalışan özel servislerle ve kişilerin huhusi araçlarıyla sağlanmaktadır.

Bu Sayfayı Paylaş