Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Hakkında - Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Tarihçesi- Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Resimleri - Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Tanıtım - Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuz 1948 yılında öğretime açılmış olup şimdiki binaya 1986 yılında taşınmış halen aynı binada eğitim öğretime devam edilmektedir.

OKULUMUZ Mahmat Kasabasının Bağlarbaşı Mahallesinde ve kasabanın merkezi bir konumundadır. Kasabanın Avanos İlçesine uzaklığı 25 km, Nevşehire uzaklığı 40 km ve Kayseriye uzaklığı ise 60 km dir. Kasabanın içinden Avanos-Kalaba-Kayseri karayolu geçer.

Okulumuzda halen 1 müdür,2 müdür yardımcısı ve 9 öğretmen ile bir hizmetli görev yapmaktadır.
    Okulumuz 1948 yılında öğretime açılmış olup şimdiki binaya 1986 yılında taşınmış halen aynı binada eğitim öğretime devam edilmektedir.
    MİSYONUMUZ;
    yeni eğitim programları doğrultusunda öğrencilerimizin tam öğrenmelerini sağlamak,onların bilgiyi araştırıp bulan ve kullanabilen bireyler haline gelmesinde yardımcı olmak, becerilerini keşfedip onlara kendine güven ve üretken insanlar olmalarında yardımcı olmak ve 21.yüzyılda topluma uyumlu bireyler yetiştirmektir.
    Ayrıca yönetici,öğretmen,öğrenci ve velilerin barışık olduğu ve katılıma isteki olduğunda başarının artacağına inanıyoruz.
    Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Ulu Önder Atatürkün çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye idealine ulaşmayı ilke edinen demokratik,laik,sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel değerlerine inanan ve temel değerlere saygılı öğrencileri yetiştirmeyi kendimize hedef edindik.
    VİZYONUMUZ ise;
    öğretmenlerimizin, yardımcı personellerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda çalışarak başarıyı arttıracağına inanır ve bu ortamı sağlamya çaılşırız.
    Öğrencilerimizin zekalarının gelişebilir özellikte ve öğrenmeye karşı istekli ve belirli bir öğrenme potansiyeline sahip olduğuna inanırız.
    Ezberlemek yerine araştırıp öğrenmenin önemli olduğuna inanır ve gerekli ortamı hazırlamaya gayret ederiz.
    Başarının ekip çalışması ile elde edileceğine inanır , teşvik ve ödüllendirme ile artacağını bilir ve özveriyle başarı için çalışırız.
    OKULUMUZ
    Mahmat Kasabasının Bağlarbaşı Mahallesinde ve kasabanın merkezi bir konumundadır.Kasabanın Avanos İlçesine uzaklığı 25 km ,Nevşehire uzaklığı 40 km ve Kayseriye uzaklığı ise 60 km dir.Kasabanın içinden Avanos-Kalaba-Kayseri karayolu geçer.Ulaşımla ilgili sorunu yoktur.Öğretmenlerimiz Avanos ilçesinde ikamet etmekte olup okulumuzun düzenli öğretmen servisi vardır. Okulumuzun bahçesinde iki katlı bir lojmanı vardır.Avanosta ise ev kiraları sobalı evlerde 100-250 YTL , kaloriferli evlerde ise 250-300YTL arasında değişmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: MAHMAT ŞEHİT MURAT KOÇ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: MAHMAT KASABASI
    Telefon Numarası: 3845316029
    MAHMAT ŞEHİT MURAT KOÇ İLKÖĞRETİM OKULU

Bu Sayfayı Paylaş