Müzikle ilgili sözler - Müzik ile ilgili özlü sözler

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Müzikle ilgili sözler - Müzik ile ilgili özlü sözler konusu müzik ile ilgili güzel sözler,müzik ile ilgili anlamlı sözler,müzikle ilgili özlü sözler,müzik hakkında sözler,müzik üzerine özlü sözler

1.Müzik, duygularımızın en açık dilidir. ( Emile Zola )
    2.Müzik seslerin mimarisidir. ( Mademe de Stell )
    3.Müzik insanlığın ortak dilidir. ( Longfellow )
    4.Müziğin, vahşi hayvanları yatıştıracak, kayaları yumuşatacak ve yüzyıllık çınarları eğecek bir çekiciliği vardır. ( Congreve )
    5.Müzik, en tehlikeli hayvanı bile durduracak güçtedir. ( James Bramston )
    6.Müzik, insan ruhunu dalgalandıran, okşayan ve ona ince zevkler tattıran, üstün bir san'attır. ( Hugo Riman )
    7.Müziği kim anlarsa, başka insanların uğradığı tüm çöküntülerden kurtulur. ( Beethoven )
    8.Müzik doğruca ruha seslenir, ruh da kendisini ancak müzik yardımıyla en iyi şekilde anlatabilir. ( Goethe )
    9.Hiçbir şekil ve hiçbir kelime kalbin derinliklerini ve özelliklerini müzik kadar anlatamaz. ( Vicher )
    10.Müzik, erkeklerin kalbini alevlendirmeli, kadınların ise gözünü yaşartmalıdır. ( Beethoven )

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Müzikle ilgili güzel sözler

Hep aynı telden çalan müzisyen gülünç olur. Horace Mann
    Müziğin ruhunu aşktan başka bir şeyle anlatamam. Wagner
    Müzik aşkı besteler. Shakespeare
    Müzik, erkeklerin kalbini alevlendirmeli, kadınların ise gözünü yaşartmalıdır. Beethoven
    Müzik, hissin uğultusudur. Oscar Wilde

Müzik öyle bir denizdir ki, ben paçaları sıvadım hala içine giremedim. Dede Efendi
    Müzik, ruhu günlük hayatın tozlarından siler. B. Auverbach

Saz çalmayan, tel kadrini ne bilir.

3. işime yaradı ellerinize sağlıkk :D
    :D (teşekkürlerrrr :D <3)

4. teşekkürler işime yaradı

5. Müzikle İlgili Sözler

Müzik Sözleri

Müzik aşkı besteler……O insan ki içinde müzik duygusu yoktur, kalbi seslerle rikkate gelmez, hisleri gece gibi karanlıktır.Eğer müzik aşkın gıdasıysa, durmadan çalınız………….(SHAKESPEARE)
    Kalpteki erdem tohumları müzikle yeşerir..(LUTHER)
    Müziğin ruhunu aşktan başka bir şeyle anlatamam………(WAGNER)
    Müzik, duygunun uğultusudur……….(OSCAR WİLDE)
    Duygularımı şiirlere anlatamam çünkü şair değilim. Kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem çünkü ressam değilim. Düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam çünkü dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Çünkü ben bir müzisyenim.(Mozart).
    İfadenin güvenli oluşu konuşmacının düşüncesine nasıl kanatlar takarsa müzikte duyguya öyleMüzik öğrencilerini sımsıkı tutar ses ve ölçüden kaçamazlar.Öyle sanıyorum ki her şeye ve her sanat duygusuna müzik duygusu eşlik etmelidir; İddiamı teori ve deneyimlerimle desteklemek isterdim..(Goethe).
    Müzik, ruhu kelimelerden daha etkili binlerce şeyle doldurur…. (MENDELSSOHN
    sessizliği bilmeyen müziği tanımaz''
    Wittengstein
    bişey deil... :)

6. güzeller var ama bunu dinleyin
    müzik kadar vazgeçilmez misin?
    müzik kadar güzel,
    müzik kadar üzer,
    yada müzik kadar sevindirir misin beni?

7. Işime yaradı çok sağolun çok güzel bir site :p:);)

Bu Sayfayı Paylaş