Müslüman olunca önceki günahlar affedilir

'İslami Kıssalar & Hikayeler' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Müslüman olunca önceki günahlar affedilir konusu Müslüman olunca önceki günahlar affedilir

Dıhye-i Kelbi, iman etmeden önce zengin bir Arap melikiydi Peygamber efendimiz onun müslüman olmasını arzu ediyordu

Dıhye, Mescid-i Nebeviye girdi Peygamber efendimiz, mübarek omuzlarındaki elbisesini yere serdiler Oraya oturmasını işaret buyurdular Resul-i ekrem efendimizin bu keremini gören Dıhye’nin gözlerinden yaşlar boşandı Hürmetle, saygı ile “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve Resulühu” diyerek hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı Peygamber efendimiz aleyhisselam sordu:
    - Niçin ağlıyorsun?
    - Ya Resulallah! Ben çok büyük günahlar işledim Bu günahlarımın kefareti nedir? Malımın, mülkümün sadaka olarak verilmesi mi, yoksa öldürülmem mi gerekiyor?

- Ey Dıhye, nedir günahın?
    - Ya Resulallah! Cahiliyet devrinin âdetine uyarak kız çocuklarımı öldürmüştüm

Tam o sırada Cebrail aleyhisselam gelerek:
    “Ya Resulallah! Allahü teâlâ müslüman olanların önceki işledikleri bütün günahlarını affetti” buyurdu

Bu Sayfayı Paylaş