Müsiad 'Dost Meclisi' Nusaybin'de toplandı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Müsiad 'Dost Meclisi' Nusaybin'de toplandı konusu Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi tarafından 15 günde bir yapılan ‘Dost Meclisi’ Nusaybin ilçesinde yapıldı. Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici, ilçedeki sorunlar hakkında iş adamlarına bilgi verdi.

MÜSİAD Mardin şubesi başkan yardımcısı tarafından düzenlenen Dost Meclisi, Aydınlar Konaklama tesislerinde yapıldı.

MÜSİAD Mardin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Aksoy’un başkanlığında yapılan toplantıya, Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici, Nusaybin İlçe Müftüsü İlhan Açık, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Can, Ticaret Odası Başkanı Masum Özmen, Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Necat Taşpınar ve Nusaybin Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan ve Nusaybinli iş adamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Aksoy, MÜSİAD’ın kısaca tanıtımını yaptı. Toplantıya katılan bütün MÜSİAD üyeleri ile diğer misafirler kendini tanıttıktan sonra sözü alan Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici Nusaybin’in sorunlarını dile getirdi.

Nusaybin’in etnik ve kültürel yapısından bahseden ve Nusaybin’in çok eski bir tarihe sahip olduğunu belirten Kaymakam Gemici, Nusaybin’de işsizliğin özellikle gençler arasında had safhada olduğunu söyledi.

Dost Meclisi’nin en önemli konusuna da değinen Kaymakam Gemici; “Turizm alanında Nusaybin’i her yıl yaklaşık 40 Bin kişinin ziyaret ediyor. Sınır kapımız olmasına rağmen bu rakam çok düşük. Rakamın az olmasının en önemli nedeni bölgenin yanlış tanıtılmasından kaynaklandığını düşünüyorum” şeklinde konuştu. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş