Lojistik yüksekokulu Beykoz'da açılıyor

'Eğitim Haberleri' forumunda Siraç tarafından 16 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Lojistik yüksekokulu Beykoz'da açılıyor konusu Lojistik yüksekokulu Beykoz'da açılıyor

16 09 2008 15:28
    Türkiye Lojistik Araştırmaları Eğitim Vakfı (TÜRLEV) tarafından kurulan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu (BLMYO), 2008–2009 öğretim yılında eğitim vermek için kapılarını açmaya hazırlanıyor

Özellikle lojistik alanına odaklı bir eğitim politikası yürütecek olan yüksekokul alanında ilk olmaya hazırlanıyor
    Son yılların popüler kavramı olan "küreselleşme" her sektör için olduğu gibi, Türkiye lojistik sektörü için de büyük önem taşıyor Küreselleşme sonucunda dünya üretiminin iki katından fazla artış gösteren dünya ticaret hacmi, özellikle Asya ve Avrupa arasındaki ticareti 2 trilyon dolara, lojistik harcamalarını ise 200 milyar dolara ulaştırdı

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de lojistik sektörü, önemli gelişmeler gösterdi Ülkemiz, AB ortalamasının 2 katı büyüme hızı ve 70 milyonluk tüketici pazarının yanısıra; stratejik konumu, genç ve dinamik nüfusu ve Avrupa standartlarında hizmet sunan geniş filoları ile gelecekte bölgesinin lojistik üssü olma potansiyelini taşıyor

Söz konusu büyüme ve potansiyelin, sektörde nitelikli eleman ihtiyacını gündeme getirmesi, eğitim sektörünü de harekete geçirdi 2008-2009 akademik yılında eğitim-öğretim hayatına başlayacak olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, alanında uzman akademisyenlerden ve sektör uygulayıcılarından oluşan deneyimli kadrosu ile sektöre nitelikli çalışanlar kazandırmayı hedefliyor

Yabancı birçok eğitim kurumu ve sektörel kuruluşlarla işbirlikleri olan okulda gelecek yıllarda yeni bölümlerin açılması planlanıyor

BLMYO, lojistik sektörüne yakınlığı ile dikkat çeken ve İstanbul’un her iki yakasından kolayca erişilebilen Kavacık’ın merkezinde yer alıyor

Bu Sayfayı Paylaş