Liverpool'un koltuğuna Valles oturdu

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Liverpool'un koltuğuna Valles oturdu konusu Superleagure Formula'da sezonun açılış yarışına GP2 pilotu Adrian Valles Liverpool aracı ile katılarak pilotluk kariyerine yeni bir seri daha ekleyecek.

Hali hazırda GP2'de BCN ile yarışan 22 yaşındaki İspanyol pilot, Le Mans Serisi'nde de Epsilon Euskadis'in LMP1'i ile yarışıyor.

"Liverpool’u temsil etme şansı verildiği için çok mutluyum. Benitez yönetime geçtiğinden beri de klübü çok yakından takip ediyorum. Ayrıca bu klübü temsil eden çok sayıda İspanyol oyuncu da var. Liverpool dünyadaki en ünlü klüplerden biri, bu nedenle onların aracını kullanmak benim için bir şeref."

Perşembe günü Donington’da yapılacak olan yarış öncesi testlerde 750bhp V12-motorlu Superleague aracını ilk kez deneyecek olan Valles 2005’te Renault Dünya Serisi’ni kazandığı bu piste dönmeyi ve direksiyon başına geçmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

"Bu araçlar çok güçlü ve hızlı araçlar. Dünya Serisi ve GP2’de yarışmanın ardından bu araçlarla yarışmak benim için doğal bir gelişm sürecinin sonucu olacak. Aracın koltuğuna oturacağım günü iple çekiyorum. İlk yarışın Donington'da olması da benim için büyük şans. O pist geçmişte büyük başarı yakaladığım, sevdiğim bir pist."

Bu Sayfayı Paylaş