Kuyulu Köyü Merkez Elazığ

'Elazığ Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kuyulu Köyü Merkez Elazığ konusu Kuyulu Köyü Merkez - Kuyulu Köyü Hakkında - Kuyulu Köyü Tanıtımı -Kuyulu Köyü Resimleri

Köy Muhtarı:Bilgi Yok
    Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi Yok

Elazığ
    Bilgiler
    Nüfus 1137 (2000)
    Rakım 911 metre
    Koordinatlar
    Posta Kodu 23000
    Alan Kodu 0424
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Doğu Anadolu Bölgesi
    İl Elazığ
    İlçe Merkez
    Web Sitesi

Kuyulu, Elazığ ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. merkeze 13 km uzaklıkta tamamen ova üstüne kurulmuştur.

kuyulu köyü eski zamanlarda ermenilerin yasadıgı bir yerleşim yeri olup 1915 ermenilerin toprakları terk etmesiyle türkler yerleştirilmiş bir köydür 1940,ların başında köye SİVRECE ilçesinden birçok köyden özellikle haftasar soğukpınar ibolar omolar birde merkeze bağlı culcapur köyünden gelen birkaç aile var köye daha sonraları özellikle maden ilçesinden olmak üzere çeşitli ilçelerden bayağı bir nufus hareketlilik olmaktadır.köyün 2009 yerel seçimlerinde 1010 köy secmeni vardır enaz bu oran kadarda çeşitli nedenlerle oyu köyde olmayan insanvardır Kuyulu köyü Elazığ ın belediyesi olmayan en büyük köyü konumundadır

EĞİTİM
    Köyde ilköğretim okulu bulunmaktadır.kamuda ve özel sektörde yönetim kadrosunda bir çok insan çalışmaktadır

Coğrafya

Elazığ merkezine 13 km uzaklıktadır.
    İklim

köyün iklimi iyidir özellikle çilegi ünlüdür herkesi bekleriz
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri

2000 1137

Kaynak:Vikipedi Özgür Ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş