Kuyluş Köyü Alaca Çorum

'Çorum Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kuyluş Köyü Alaca Çorum konusu Çorum İli Köyleri - Kuyluş Köyü Alaca -Kuyluş Köyü Hakkında Bilgiler - Kuyluş Köyü Resimleri

Bilgiler

Nüfus 90 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 19600
    Alan Kodu 0364
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
    İl Çorum
    İlçe Alaca
    Kuyluş, Çorum ilinin Alaca ilçesine bağlı bir köydür.

Bu koyun tarihi 300 sene tahmın edılmektedır. 300 sene once bu koyegelen tak osman afsar isimli kisi bu koye ilkadi mi atim ve bu koye sahip cikmitir.Bu tak osmanda aslen adanalidir ordan goc etmistir ama da torunlari kuylus ve alacada yasamaktadir.ISIMLERI SUNLARDIR.sadik AFSAR.servet AFSAR.ali AFSAR.metin AFSAR.cetin cavit AFSAR.ibrahim AFSAR dir bunlar tak osmanin torunlari dir

Köyün gelenek, görenekleri hakkında bilgi yoktur. Köyün en meşhur yemeği hingal (manti) dir. Diğer bir hamur yemeği olarak da metez vardır.

Coğrafya
    Çorum iline 59 km, Alaca ilçesine 8 km uzaklıktadır.

İklim
    Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007 20
    2000 90
    1997 108

Ekonomi
    Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Butarimda encok faliyet gosteren yani en cok tarla eken hayvanculikla ugrasan yani koyu kalkindiran AFSAR lardir.

Muhtarlık
    Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.köyün ilk muhtarı servet afşar dır.

Altyapı bilgileri
    Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş