Kutlugün İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kutlugün İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu Kutlugün İlköğretim Okulu Hakkında - Kutlugün İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kutlugün İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kutlugün İlköğretim Okulu Resimleri

Kutlugün İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kutlugün İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kutlugün İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kutlugün İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kutlugün İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KUTLUGÜN İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Merkez Kutlugün ilköğretim Okulu
    Telefon Numarası: 4622762818
    Faks Numarası: 4622763002

Misyonumuz:

Atatürk ilke ve devrimlerini ve bu çizgide bir demokrasi ve barış anlayışını benimsemiş, yaşamın her boyutunda etkin olarak yer alan ve zamanı iyi kullanabilen, ilişkilerinde; dürüstlüğü, güveni, hoşgörüyü esas alan ve etkili iletişim kurabilen, kendisiyle barışık, sağlıklı bir güven duygusu ve özdenetim geliştirmiş, paylaşarak gelişeceğinin bilincine erişmiş ve işbirliğini işbölümünden üstün tutan, estetik duygusu-görüşü gelişmiş ve bunu yaşamına yansıtabilen, anadilini ve evrensel dillerden İngilizceyi etkili biçimde kullanabilen, kendi toplumsal değerlerinin evrensel değerler içindeki önemini görebilen ve bu değerlerin gelişimi konusunda mücadele edebilen,

Kendisine ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getiren ve doğal çevreyle uyum içinde yaşayabilen (sağlıklı bir çevre bilincine sahip),

Düşünsel ve bedensel emeğe saygılı,

Eleştirel ve analitik düşünme gücüne sahip,

Hedefleri doğrultusunda sürekli ve yeniden öğrenme çabasına sahip olan ve bilgi toplama yollarını zorlayabilen,

Yaratıcı çözümleri alışılmış çözümlerin üzerinde tutan ve sorunlara yaratıcı ve yapıcı çözümler üretme çabasında olan,

Bilgiyi gelişimin, yetkinliğin ve saygınlığın kaynağı olarak gören,

Varolan bilgiyi yeni bilgiler üretmek için kullanabilen ve bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yaşamına yansıtabilen,

BİREYLER YETİŞTİRMEK MİSYONUMUZDUR.

Vizyonumuz:

İşbirliği içinde çalışan, öğrettiklerinde kendisi örnek teşkil eden ve çağa uyum sağlayan bir personel yapısına ulaşmış, görev ve sorumluluklarını bilen, doğruları yaparken kendinden emin,insani değerleri benimseyen ve öğrenmeyi ilke edinen çağdaş öğrenci yapısına ulaşmış, velinin öğrencisini göndermekten, öğrencinin bulunmaktan, personelin de çalışmaktan mutlu olduğu bir okul olmaktır.

SLOGANIMIZ
    OKULUM BENİM İKİNCİ EVİM

HEDEFLERİMİZ
    OKULDA HEDEF, MİSYON VE VİZYONU BİLEN VE İSTEYEREK UYGULAYAN BİR ORTAM OLUŞTURMAK.

Öğrenci başarısını artırmak.
    Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle çevreye örnek olmak. Türk dilini en güzel şekilde kullanabilmek.
    Okul çevre işbirliğini sağlamak.
    Okul ve çevreyi temiz tutmak, güzelleştirmek, korumak, düzenlemek ve bu alışkanlıkları öğrencilere kazandırmak.
    Öğrencilerin ilerdeki yaşamlarında topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak.

EĞİTİM POLİTİKAMIZ
    SEVGİ
    ŞEFKAT
    BİLGİ
    ANLAYIŞ
    DÜRÜSTLÜK
    NEZAKET
    HOŞGÖRÜ
    KİŞİLERİ KAZANMAK
    TEMELİNDE HEDEFE YÖNELMEKTİR.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr