Kurtahmetli Köyü Çarşamba Samsun

'Samsun Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kurtahmetli Köyü Çarşamba Samsun konusu Çarşamba Kurtahmetli Köyü - Kurtahmetli Köyü Hakkında - Kurtahmetli Köyü Tanıtımı - Kurtahmetli Köyü Resimleri

Tarihi

Köy adını zamanında yaşamış kurt avcısı ahmetten almıştır. kurt ahmetin bulunduğu yer anlamında kurtahmetli denmiştir. bunun yanında osmanlı zamanından kalma bir mezarlık mevcuttur. rivayete göre pontus rum imparatorluğu seferinden dönen osmanlı ordusu vebaya yakalanmış ve bu bölgede ölmüştür.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Köyde her evde eksik olmayan suböregi,yaprak sarmasi ve tatli olarak baklava ve kıvratma meshur diyebiliriz.kışları ise karalahana çorbası ve mısır ekmeği ve keskek vazgeçilmezlerdendir.Yeşil ırmak köyün sınırlarından geçmektedir.

Coğrafya

Samsun iline 46 km, Çarşamba ilçesine 13 km uzaklıktadır.

Köy Muhtarı: MUAMMER AYDEMİR

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:0362 8344383

Cep Telefonu: 05337708350

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2009 200
    2000 484

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır eğitim-öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. okulumuza bağlı birde anasınıfı vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır.Köyde iki adet cami bulunmaktadır.sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyümüzde iki tane cok güzel izgara salonu bulunmaktadir.Yazlik bir kasabayi andiran evleri ile misafir seven insanlari ile görülmesi gereken bir köydür.Köyün dört mahallesi bulunmaktadır. köyün içindeki yollar asfalttır. sadece ara sokaklarda bazı yollar stabilizedir.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş