Kulüp Yönetimi, 'Mardinspor Ölüyor, Yok mu Yardım Eden?' Diyerek İstifa Etti

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kulüp Yönetimi, 'Mardinspor Ölüyor, Yok mu Yardım Eden?' Diyerek İstifa Etti konusu Kulüp Yönetimi, 'Mardinspor Ölüyor, Yok mu Yardım Eden?' Diyerek İstifa Etti

Türkiye 2. Lig 4. Grup'ta mücadele eden ve klasman maçlarını 32 puanla 5. sırada tamamlayan Mardinspor zor günler yaşıyor. Kulüp yönetimi, geçmiş yönetimlerin kendi dönemindeki borçları ödemedikleri gerekçesi ile toplu halde istifa etme kararı aldı.

Süryani kökenli Başkan Tekin Alkan, taraftarların huzurunda istifa ettiğini açıkladı. Ara transfer dönemi olmasına rağmen bir önceki yönetimin bıraktığı borçları ödeyemez hale geldiklerini belirten Alkan, transfer yapamamanın yanında her yerden gelen eleştiriler karşısında istifa etmek zorunda kaldığını söyledi. Tabutun üzerinde "Mardinspor ölüyor yok mu yardım eden?" yazılı slayt eşliğinde konuşma yapan Alkan, şunları söyledi;

"Bizden önceki dönemlerden kalma takımımızın futbol federasyonuna olan 2,5 milyonluk borcunu yaptığımız araştırmalar sonunda 679 bin liraya düşürdük. TFF'nin bazı futbolcuların alacağına mahsusen bizden iki sefer para aldığını tespit ettik. Bu şekilde borçlarımızı sildik. Bu bizim yönetimin başarısıdır."

Eski yönetimleri, geçmişe dönük borçlarını ödemeye çağıran Alkan, "Bu takımın onursal başkanına ve diğer başkanlarına plaket verdim. Onurları onurlandırdım. Hepsinden ellerini taşın altına koymalarını istedim. Onlara Mardinspor sizin için araç değil amaç olmalı dedim. Gelin başkan olun ben sizin çaycınız olayım dedim. Ama kimseden ses çıkmadı. Bu adamlar benim başkanlığımı eşek gibi kabul edecek. Ben bugüne kadar getirdim. Benden ve yönetimimden buraya kadar. Kulübe olan borcumdan da vazgeçmiyorum." şeklinde konuştu.

Açıklamasında sık sık önceki yönetimlere ve taraftarlara eleştirilerde bulunan Alkan, takımın resmi web sitesinde kendisine yönelik yapılan eleştirilere de cevap verdi. Daha önce çalışmalarını yaptığı stadyum projesini Mardin'den ayrılıyor olmasına rağmen takip edeceğini sözlerine ekledi.

Tabutun üzerinde "Mardinspor ölüyor yok mu yardım eden?" yazılı slaytlar eşliğinde konuşma yapan Tekin Alkan'ın Süryani olmasından dolayı tabutun üzerinde de haç işaretleri bulunması dikkat çekti.

(CİHAN) KAyNaK

Bu Sayfayı Paylaş