Kubica: 'Sıralama sonucu podyumu getirdi'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kubica: 'Sıralama sonucu podyumu getirdi' konusu Robert Kubica, Avrupa Grand Prix'de podyuma çıkmasında sıralama performansının belirleyici rol oynadığını ifade etti.

Kariyerinin ilk yarışını kazandığı Kanada Grand Prix'den bu yana podyuma çıkamayan Polonyalı sürücü, Valencia'da Felipe Massa ve Lewis Hamilton'ın ardından üçüncü olarak BMW Sauber ve kendisinin son yarışlardaki en iyi sonucunu almış oldu.

Yarışın ilk turunda ikinci sıradaki Hamilton'la kapışan ancak sollama yapmakta başarılı olamayan Kubica, bu sırada rakibini geçmeyi denemek için çok büyük risk bulunduğunu, bu yüzden şansını çok zorlamadığını kaydetti.

Kubica, "Start oldukça iyiydi. İlk virajda bordürün üzerine çıktım. İkinci viraja yaklaşırken Lewis önümde, çok yakındı. Açıkçası geçecek gibiydim" dedi.

Polonyalı pilot, "Fakat Felipe'nin erken frene bastığını gördüm, o yüzden o sırada sollama girişiminde bulunmak çok riskil olacaktı. Virajı geçtikten sonra bir kaza olabilirdi, o yüzden yerimde kalmayı tercih ettim" diye konuştu.

Yarışı öndeki iki araçtan epey geride bitirdiğini belirten Kubica, "Bu yarışın kaderini sıralama sonuçları belirlemiş oldu. Pol zamanından 0.3 saniye geride olmak önemli bir fark. Yarışta elimizden geleni yapmaya çalıştık" dedi.

Bu arada BMW Sauber sürcüsü 12. turda aracın altına bir plastik poşetin girmesi sonucu ciddi bir tehlike atlattı.

Kubica, "Havada uçan bir plastic poşet gördüm, fakat kaçmam mümkün olmadı. Poşet aracın altına girdi, çok tehlikeli bir durumdu, daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım" dedi.

Kubica, "Bereket versin ki viraja yüksek hızda yaklaştığım için birşey olmadı ancak bir korku yaşadım" diye konuştu.

Bu Sayfayı Paylaş