Kovanlık İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 29 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kovanlık İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Kovanlık İlköğretim Okulu Hakkında - Kovanlık İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Kovanlık İlköğretim Okulu Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Kuruluşu : Okulumuz 1940 yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır.İlk öğretmenleri Seher, Meral ve Rana Öğretmenlerdir.1940 yılından önce Karaveliler Köyünde bulunan İlkokula gidiliyordu. 1940-1972 yıllarında ilk binada eğitim yapılmış, 1972-2003 yıllarında yeni bina yapılmış, 2003 yılından günümüze kadar da şimdiki kullandığımız yeni okul binamız da eğitim-öğretimimiz devam etmektedir. Okuma yazma oranı %100 düzeyindedir. Okulumuz Kovanlık Köyünün Çetince Mahallesinde bulunmaktadır.

Fiziki Durumu : Okul binamız; Zemin kat, giriş kat ve 1. kat olmak üzere toplam 33 oda, 1 çok amaçlı salondan ibarettir. Binamızın yüzölçümü 650 m.kare, okul bahçemiz 5604 m.kareden ibarettir.Tüm sınıflarımız klimalıdır.

OKULUMUZDAN YETİŞEN BÜYÜKLER

1. Ramazan GÖZÜTOK – Bürokrat-Ateşe
    2. Osman AVŞAR – Orman Tek.
    3. Mustafa ŞİMŞEK – Dev.Pet.Gen.Müd.Memuru.
    4. Musa IRMAK – Öğretmen
    5. Bayram AVŞAR – Orman Mühendisi.
    6. Veli GÖRMEZ – Emekli Öğretmen.
    7. Mehmet GÖRMEZ – Emekli Öğretmen
    8. Osman YILDIZ – Emekli Öğretmen
    9. Muammer YANIK – Öğretmen
    10. Muhammed ŞİMŞEK – Yönetmen
    11. Fetil AVŞAR – Müteahit
    12. Cenk YILDIZ – Doktor
    13. Canan YILDIZ – Doktor

KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE OKUL MÜDÜRLERİMİZ

1. Erdal DALKILIÇ
    2. Selahattin ÖZBEY
    3. Mustafa ÇELİKBİLEK
    4. Şaban EKİMLER
    5. Şakir ERŞANLI
    6. Aydın IŞIK
    7. Osman YILDIZ
    8. İbrahim KARAKURT
    9. Mustafa TOP
    10. Mehmet ÖZCAN
    11. Enver BAHŞİ (Halen Görevde)

Köyümüzün Mahalleleri : Çubukbeli, Göğnük, İkizler, Kerdimelik, Merkez, Yazevleri, Çetince, Ovaköy, Balıklıgöl olmak üzere dokuz mahalleden meydana gelmektedir.

Kovanlık İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kovanlık İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kovanlık İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kovanlık İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kovanlık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KOVANLIK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KOVANLİK KÖYÜ İLKOĞRETİM OKULU.DÖŞEMEALTI.

Telefon Numarası: 2424123054

Faks Numarası: 2424123054

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Kovanlık İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş