Konuksever İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Konuksever İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Konuksever İlköğretim Okulu Hakkında - Konuksever İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Konuksever İlköğretim Okulu Bilgileri

Okulumuzun arsası 3820 m² olup, (mahalle halkından 23 pay,imar yoluyla şahıs hissesi 6 pay Antalya ili tüzel kişiliği 2 pay şahıstan satış yoluyla ) okul yapılmak üzere devlete hibe edilmiştir.Tapu Antalya tüzel kişiliği adına alınmıştır.1991 yılında 470 m² üzerine bina yapılmaya başlanmış,eğitim öğretime 1992 yılında açılmıştır.

Vizyonumuz

Konuksever İlköğretim Okulu'nu; saygın, güvenilir, ilk tercih edilen okul haline getirmek, mükemmel bir dünya için, kendini ve toplumunu sürekli geliştiren mutlu ve özgür insan yetiştirmektir. Öğrencilerimize Atatürk İlke ve Inkılapları doğrultusunda nitelikli bir eğitim vererek onları 21. Yüzyılın değişen gereksinimlerine yanıt verebilecek "Çağdaş, Bilgili, Katılımcı, ve Aydın Yurttaşlar" olarak yetiştirmektir. Çağdaş bir dünya insanı yetiştirmek için en kaliteli Eğitim ve Öğretimi sunmaktır. Eğitim Teknolojileri ile donatılmış, çevresine öncülük eden; öğrencilerini, yeteneklerini iyi kullanabilen, öğrenmeyi temel gereksinim sayan bireyler olarak yetiştiren, tüm çalışanlarının her gün daha ileriye ulaşmak için çaba içerisinde olduğu, en kaliteli eğitim kurumlarından biri olmaktır. Okulun içinde yer aldığı doğal çevrenin öğrenci eğitiminde çok önemli bir etken olduğunun bilinci ile, bu doğal çevreyi korumak ve geliştirmektir. Öğrencilerin yetenekleri ve hobileri doğrultusunda yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla, ders dışı yetenek etkinliklerini gerçekleştirmektir

Misyonumuz

İlköğretim programında tespit edilmiş amaçlar doğrultusunda öğrencilerimize;

İlgi, istidat ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirerek, hayata ve üst öğrenime hazırlamaktır. Türkçe' yi doğru kullanma, progrmalarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve becerileri kazandırmaktır. Eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği tanımaktır. Atatürk ilke ve devrimlerine, T.C anayasasına ve demokrasi ilkelerine uygun olarak hak ve sorumluluklarını bilen; milli, manevi ve toplumsal değerlerine bağlı; ülkesini, milletini, bayrağını seven yuttaş olma bilincini kazandırmaktır. Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir.

Konuksever İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konuksever İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konuksever İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konuksever İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konuksever İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KONUKSEVER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KONUKSEVER MAH. 819 SOK.NO.25 ANTALYA

Telefon Numarası: 2423255347

Faks Numarası: 2423269404

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Konuksever İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş