Kocakağan Köyü Akhisar Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kocakağan Köyü Akhisar Manisa konusu
    Kocakağan Köyü Akhisar Bilgileri - Kocakağan Köyü Hakkında - Kocakağan Köyü Tanıtımı - Kocakağan Köyü Resimleri

İlçe: AKHİSAR - İl: MANİSA

Köy Muhtarı: İsmail ORCAN

Muhtarlık Erişim Bilgileri: [​IMG]

Telefon:

0 (236) 452 10 50

Cep Telefonu:

0 (536) 749 36 24

Manisa
    Bilgiler
    Nüfus 1095 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 45200
    Alan Kodu 0482
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Ege Bölgesi
    İl Manisa
    İlçe Akhisar
    Web Sitesi [2]

Kocakağan, Manisa ilinin Akhisar ilçesine bağlı Akhisar'a 38 km uzaklıkta bir köydür.

TARİHİ HAKINDA FAZLA BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLİZ

Kültür

Köyün düğünleri perşembe gününde köyün gençleri tarafından odun toplanmasıyla başlar. Düğünlerde eski gelenekler uygulanır. Misafirler gelmeye başladığı zaman dışarıdan gelenler konak denilen evlere yerleştirilir. Düğün yemekleri 8-9 çeşittir. Keşkek her düğünde vazgeçilmez bir gelenektir. Ayrıca her yıl "Sinan dede" denilen yerde haziran ayı içerisinde köy hayırı yapılmaktadı ben CEMİLE AKDENİZ BU KÖYDE OTURUYORUM KÖYÜMÜ VE KÖYLÜMÜ SEVİYORUM

Coğrafya

Manisa iline 92, Akhisar ilçesine 40 Km. uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Kışlar soğuk ve yağışlıdır kar yağışıda görülmektedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2008 1095
    2000 1200
    1997 1300

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım , hayvancılığa ve ayrıca orman kesimi yapılmaktadır

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.daha sonra köyün yollarına taş döşenmiştir.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş