Kirazlı Köyü Araç Kastamonu

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 9 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kirazlı Köyü Araç Kastamonu konusu Kastamonu İli Köyleri-Kirazlı Köyü Araç-Kirazlı Köyü Resimleri-Kirazlı Köyü Tanıtımı

İlçe: ARAÇ - İl: KASTAMONU

Köy Muhtarı: RECEP HOROZ

Demografik Bilgiler:

İle Uzaklığı:87 km

İlçeye Uzaklığı:42 km

Rakım:1100 m

Kirazlı, Kastamonu ilinin Araç ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün adını osmanlı atalarım koymuş anlı şanlı bir köydür benim köyüm.cennetten bir bahçedir benim köyüm.bu bilgileri veren ramazan ergün dür.

Kültür

köyümün gelenek ve görenekleri olmaz olurmu.hiçbir yerde görünmeyecek şekilde temiz,saf,insanlık ve islam ahlakına dayalı insana kucak açan hürmetkar saygılı ve örnek alınacak bir gelenek,örf ve adetlerimiz vardır köyümüzün.

Coğrafya

Kastamonu iline 87 km, Araç ilçesine 42 km uzaklıktadır. kastamonu iline 71 km, Araç ilçesine 26 km uzaklıktadır

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 95
    1997 87

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
    Seçildikleri yıllara göre köy muhtarı

2004 - Recep Horuz

1999 - Ahmet Aksoy
    1994 - Mustafa Demiryaz

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt yoktur köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt değildir. Muhtar bilgisiz oldugundan [asfalt] dökülmemiştir.Köy yolu bozuk ve yaptıran yoktur.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş