Kesk' Ferhan Türk’ün serbest bırakılması için 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştir

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kesk' Ferhan Türk’ün serbest bırakılması için 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştir konusu KESK Şubeler Platformu ve Belediye-İş Sendikası, tutuklanan Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün serbest bırakılması için 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi.
    KESK Şubeler Platformu ve Belediye-İş Sendikası, tutuklanan Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk için belediye önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya, Eğitim Sen Mardin Şube Başkanı Doğan Anğay, Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi Müdürü Nurullah Tunç, BDP Kızıltepe ilçe başkanı Seyfettin Ateş, Kızıltepe Belediye Meclis Üyeleri, KESK üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Mardin Şube Başkanı Doğan Anğay, 14 Nisan’dan beri Kürt siyasetçileri üzerinde yürütülen tutuklamalara karşı bir kez daha tepkilerini dile getirdiklerini belirterek, aralarında Türk’ünde bulunduğu Kürt siyasetçileri ve belediye başkanlarının serbest bırakılmasını talep etti.

kiziltepeajansi

Bu Sayfayı Paylaş