Kesecik İlköğretim Okulu Besni Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kesecik İlköğretim Okulu Besni Adıyaman konusu Kesecik İlköğretim Okulu Hakkında -Kesecik İlköğretim Okulu Tanıtım - Kesecik İlköğretim Okulu Resimleri - Kesecik İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

OKULUMUZUN VİZYONU
    21. Çağın gereklerine uygun, çağdaş düşünceye sahip, teknolojiden hayatın her alanında faydalanabilen yüzyılın bireylerini yetiştirmek. Öğrencilerin yaratıcı gücünü ve becerilerini harekete geçirerek onların olası fırsatları önceden görmesini ve bunların bu gün ile ilişkilendirilmesini sağlar. Vizyonumuz; dünyanın her yerinde başarılı olacak, öğrenmeyi ve öğretmeyi bilen öğrenciler yetiştirmek. Bilim ve teknolojinin toplumsal refaha dönüşmesine öncülük etmek. Evrensel eğitim ve öğretim ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış bir okul kimliğine sahip olmaktır.

2 . OKULUMUZUN MİSYONU
    Biz; öğrencilerimizi “Türk Milli Eğitimi’nin amaçları doğrultusunda yarına hazırlamak için varız”.
    Demokratik ve bilimsel düşünen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ruh ve beden sağlığı yerinde, araştırıcı, kabiliyetleri doğrultusunda üretici, fırsat ve eşitlik ilkesinden yola çıkan bir eğitim- öğretim kurumuyuz.
    Örgün eğitiminin ilk ve temel basamağı olan öncesi ile ilköğretim çağı öğrencilerini, ailelerine, bir üst öğrenim kurumuna ve tüm topluma hizmet sunuyoruz. Dünyadaki gelişmelere endekslenen ve uzmanlığı temel alan bir model oluşturarak, Türkiye’deki eğitim sistemine katkı sağlamak.

Misyonumuz :
    Üstün nitelikli öğrenciler yetiştirmek, ülkemizde bilgi ve teknolojinin üretilmesine, yönetilmesine, kullanılmasına ve yayılmasına katkıda bulunmak.

MİSYONUMUZ
    Doğru ve büyük hedeflere, doğru yöntemlerle varılacağının bilincinde ve sorumluluğunda öğrenciler yetiştirmek…

• Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.
    • Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır.
    • Biz birbirimizi öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.
    • Hepimiz karşılıklı sorumluluklar alır verimli bir şekilde çalışırız.
    • Biz birbirimize ve kendimize güveniriz.
    • Farklılıklarımızın farkındayız. Bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz.
    • Biz farklıyız. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.

MİSYONUMUZUN İLKELERİ

• Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getiren bireyler yetiştirir.
    • Paydaşlarımızla açık iletişim ve empati kurar.
    • Okulun tüm süreçlerine okul toplumunun katılımını esas alır ve böylece okul ile özdeşim kurmalarını sağlar.
    • Şekil ve kalıpçılığa değil, kişilik geliştirmeye,
    • Başarısızlığı ölçmeye değil, başarıyı ölçmeye,
    • Güvene ve işbirliğine dayalı,
    • Öğrenmeyi öğretmek düşüncesi ile,
    • Sürekli gelişim anlayışı içinde;
    • Öğrenci merkezli eğitim, okul merkezli yönetim anlayışını benimseyerek öğrenci başarısını
    temel alır ve eğitimin niteliğinden ödün vermeyiz.

Kesecik İlköğretim Okulu Adıyaman Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kesecik İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kesecik İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kesecik İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kesecik İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KESECİK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Kesecik Köyü Besni / Adiyaman

Telefon Numarası: 4163768117

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/02/02/382651/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş