Kazım Dirik İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kazım Dirik İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir konusu Kazım Dirik İlköğretim Okulu Hakkında - Kazım Dirik İlköğretim Okulu Tanıtım - Kazım Dirik İlköğretim Okulu Resimleri - Kazım Dirik İlköğretim Okulu İletişim

Kazım Dirik İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz,1911 yılında Maarif Müdürü Tevfik Bey’in yardımı ile Kelerli Köyü Okulu olarak yapılmıştır.Okul arsasının Kelerli Köyü Muhtarı Eyüp Oğlu Hasan AĞA bağışlamıştır.Dönemin Karşıyaka Belediye Başkanı Mustafa Efendi Okul yapımında maddi ve manevi katkılarda bulunmuştur.
    Okula atanan M.Suphinin çalışmaları ile okulun yapımı tamamlanmıştır.O yıllarda Memba-i İrfan adıyla eğitim veren okulumuz 1914 yılında yeni bir okul yapılmak amacıyla kapanmıştır.
    1928 yılında Harf Devrimi ile adı ;Kelerli Köyü Okulu olmuştur.1932 yılında onarım için çalışmalara başlanmış ancak ihtiyacı karşılanamayacağı anlaşılarak ,dönemin İzmir Valisi Kazım Dirik Beyden devlet katkısı istenmiştir.1935 yılında Vali Kazım Dirik tarafından temeli atılan okul binası 1938 yılında tamamlanarak Örnekköy İlkokulu olarak Eğitim ve öğretime başlamıştır
    1940 yılında köy bütçesinden 510 metrekare arsa satın alınarak okula verilmiştir.Böylece okulun toplam alanı 4561 metrekareye ulaşmıştır.
    1959 yılında okula yeni bir bina eklenerek okulun adı Kazım Dirik İlkokulu olmuştur.
    29 aralık 1989 tarihinde gece çıkan bir yangınla bu bina tamamen yanarak kül olmuş.ve yerine şimdiki binası yapılarak 1992-1993 öğretim yılından itibaren 8 yıllık ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür
    1994 -1995 öğretim yılında Vali Kutlu AKTAŞ tarafından ilk binanın yarısı ortapedik özürlülerin, diğer yarısı da Zihinsel Özürlüler derneğinin kullanımına verilmiştir.
    1998 yılında Zihinsel Özürlüler deneği çiğlide yer yaptırarak taşınmışlardır.o binanın yarısı okulumuza katılarak dört derslik kazanmıştır.Ortapedik özürlülerin derneğininde kullandığı okulun diğer yarısınında okulumuza katılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.
    Ayrıca Okul bahçesinde bulunan Duymazlar Spor Kulübüne verilmiş olan küçük bina 07.10.2004 yılında boşaltılarak yerine 2005-2006 eğitim öğretim yılında bir derslikli Ana Sınıfı binası yapılmıştır.
    17 derslik 1 Teknoloji Tasarım dersliği 1 Bilgisayar laboratuarı 1 Fen ve Teknoloji laboratuarı 1 Çok Amaçlı Salon 1 Kütüphane
    1 spor Odası 1 Müdür Yardımcısı Odası 1 Müdür Odası 1 Psikolojik Danışman Odası 1 Öğretmenler Odası 1 Arşiv Odası 1 Okul Aile Birliğ Odası 1 Hizmetli Odası 1 Anasınıfı 1 Anasınıfı Mutfağı hizmet vermektedir

Kazım Dirik İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
    Okulun Telefonu: 232 365 58 81
    Okulun Faksı: 232 367 15 74
    Okulun Adresi: 1595 sk.No:103
    Okulun Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/35/12/287305/index.html
    Okulun E-Posta Adresi: 287305@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu