Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC1 2009 Download

'Türkçe Yama Arşivi' forumunda Siraç tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC1 2009 Download konusu Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC1 2009 Download

Tanıtım:
    Lütfen bu program açıklamamızı tamamen okuyunuz, zira aşağıda yama dosyasını yüklemeden önce mutlaka uygulamanız gereken bazı adımlardan bahsedilmiştir

Uzunca süredir özellikle Beta sürümleri ile iyi bir çıkış yapan Kaspersky'nin en büyük eksiği, Türkçe desteği barındırmıyor olması idi. Ne yazık ki mevcut yamalar sadece bir önceki kararlı sürümlerde düzgün çalışabildikleri için, sitemizde de yayınlama imkanını bulamıyorduk.

bosluk ve acne tarafından hazırlanan bu Türkçe dil yamasını.
    Yama Dosyası tüm 2009 sürümlü Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security yazılımlarında kullanılabiliyor. Biz denemelerimizi tüm çıkan kararlı ve beta olan en son 2009 sürümlü Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security programları ile yaptık. Herhangi bir problem olmadan Türkçe'ye dönüştürme işlemini gerçekleştirebildik.

2009 sürümlü yamada neler yeni?

bosluk tarafından, uygulama mesajları haricindeki tüm eksiklikler giderildi ve yeni 2009 sürümüne (şu anda geçerli en son sürüm olan 8.0.0.454) tam olarak uygulandı
    Eski Beta ve Stabil 2009 sürümleri için de ek resimler ve çeviri metinleri eklendi (2009 sürümlü TÜM Kaspersky yazılımları ile uyumlu durumda)
    Uygulama mesajları dışındaki tüm satırlar çevirildi ve kontrol edildi (Sadece Kaspersky uyarı mesajları tam olarak çevrilemedi, zira uygulama hareketlerine göre bu kısımları görerek çevirmemiz gerekiyor tam doğru bir Türkçeleştirme olması adına. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda lütfen hata penceresinin ekran görüntüsünü alıp bize gönderiniz. Böylelikle düzgün görüntülenemeyen uyarıları tamamen düzeltme şansını yakalayabileceğiz)
    Hazır kurulum dosyası tamamlandı ve gerek Windows başlangıcı simgeleri, gerek uygulama logoları, gerekse de yama kaldırımı sonrasında orjinal kayıt dosyalarına geri döndürme işlemleri tamamen düzenlendi.
    Yardım seçeneği (henüz tam anlamıyla ele alınmadı ve orjinal türkçe yazılımdan alındığı için hatalı bol miktarda satır bulunuyor; ancak oldukça yararlı olacağını düşünüyoruz) ve diğer ek resimler konuldu.
    Lisans bilgileri eklendi ve lisans uyarıları kısımları düzenlendi

İlerideki sürümlerde neler yapılacak?

Saat sekmesi uyarılarında kalan eksik satırlar düzeltilecek (Bu hususta çevirideki eksiklikleri bize bildirmeniz büyük önem arz ediyor)
    Yardım dosyası güncelleştirmesi ele alınacak (Henüz, sadece Türkçe sürümle gelen yardım dosyasını ekleyebildik. Umarız yardım dosyasını sizlerin de talebi olursa, ileride güncelleyebileceğiz)
    Kurulum dosyası ileriki sürümlerde tamamen güncellenecek ve kurulum uyarıları internet sitesi üzerinden değil, direkt olarak dosya içinden sunulacak

Türkçeleştirme işlemi öncesinde yapılması gerekenler :

Lütfen alttaki resimlerde belirtilen ayarlamaları resimlerdeki şekilleriyle KURULUMA BAŞLAMADAN veya YAMA KALDIRIMI İŞLEMİNE BAŞLAMADAN önce gerçekleştiriniz. Böylelikle çeviri yeniliklerini de tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkçe yamamızı sisteminizden kaldırmak istediğinizde de aynı değişikliği uygulamanız gerekiyor, böylece eski orjinal ayarlarınız ve dosyalarınıza tamamen geri dönebileceksiniz.

[​IMG] [​IMG]
    Editörün Notu : Çeviri aktivitesi sırasında önerileri/şikayetleri ile bize her daim yol gösteren tüm innDir.com ziyaretçilerimize (zira sizler dışında bize öneri getiren ve gerçekten de yaptığımız işi en doğru şekilde yapmamız adına, sadece basit bir yama için bile olsa çeviriyi günde 10 kez kontrol edip düzeltmemizi sağlayan başka kimse olmadı) teşekkürü bir borç biliyoruz. Açıklamamızda da belirttiğimiz üzere tamamlamayı henüz gerçekleştiremediğimiz bazı uyarı satırları mevcut. Ancak, oldukça uzun bir süre ara verdiğimiz ve ancak 6-7 gün önce tam olarak tekrar başlayabildiğimiz çevirimizin, daha da geç kalmaması adına, prensibimize pek uymasa da bu ilk RC sürümünü şimdiden yayınlıyoruz. Gördüğünüz hatalı satırları da affetmenizi, ancak mutlaka ileriki yama sürümlerinde düzelteceğimizi bilmenizi istiyoruz. Saygılarımızla efendim...
    Sürüm : 2009 Sürümleri İçin

Boyut : 2.6 Mb

Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : bosluk & acne

Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC1 2009

Bu Sayfayı Paylaş