Kasırganın Gözü - Necati Tosuner

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kasırganın Gözü - Necati Tosuner konusu

Kısacık[​IMG] okundukça açılan[​IMG] farklı yönlere uzanan bu sarsıcı metninde Necati Tosuner[​IMG] balkondaki yalnız adamın[​IMG] "kendini oynayan yabancı"nın şimdisini anlatıyor bize; geçmişteki acılarla geleceğin karabasanları arasına sıkışmış bir şimdi bu: "Yalnızlıklardan yalnızlıklara damıtılmış bir koku[​IMG]" kendini kesmeye yatkın bir bıçak[​IMG] yere düşen bardak ve balkondan gördükleri... Anılar[​IMG] sevgili ve sevgisiz yüzler[​IMG] yürünmüş geçilmiş sokaklar[​IMG] söylenmemiş sözler... Karanlık bir gelecek. Kasırga.Düşüyor.Bardağın düşüşü gerekenden ve beklenenden -yani bilinenden- uzun olmamıştı. Kısa da olmamıştı. Bardak uçmaz[​IMG] düşer. Düşerken bağırmaz[​IMG] yardım çağırmaz. Sövmez de. Bardağın düşüşünü cep telefonuma aldım[​IMG] sonradan onun düşüşüne[​IMG] düşerken takla atışına[​IMG] kaç takla atışına bakacağım sanılmasın. Çünkü öyle bir telefonum yok. Olmasını da istemedim. Gözlerimi kapatıp[​IMG] bardağın kaç takla attığını düşleyerek aaaiflenecek de değilim. Ben bardağa benzerim[​IMG] aaaiflenmem. -Bak sen!- Ben bir bardağım demek istemiyorum. Bardağı övmekten ya da yermekten kaçındığım için[​IMG] ben bir bardak değilim demek de istemiyorum. Demek istiyorum ki[​IMG] bardak düşerken... SEN nerdeydin[​IMG] bardak dolarken! ...

Bu Sayfayı Paylaş