Kargın Köyü Ahmetli Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kargın Köyü Ahmetli Manisa konusu
    Kargın Köyü Ahmetli Bilgileri - Kargın Köyü Hakkında - Kargın Köyü Tanıtımı - Kargın Köyü Resimleri

İlçe: AHMETLİ - İl: MANİSA

Köy Muhtarı: MUHARREM AYDIN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:

0-2367728014

Cep Telefonu:

0532 5607276

Manisa
    Bilgiler
    Nüfus 11000 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 45450
    Alan Kodu 0482
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Ege Bölgesi
    İl Manisa
    İlçe Ahmetli
    Web Sitesi

Kargın, Manisa ilinin Ahmetli ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyümüzün tam olarak kuruluş veya oluşum tarihi bilinmemektedir ayrica birçok mediyete ev sahipliği yapmıştır aslında karkın köyü bir beylikten oluşmuştur kargın beyliği olarak bazı yerlerde adı geçer bunun yanı sıra bu beylik asime olmuş dışarın göç almış ve çeşitli ırklardan oluşan (yörük,araplı,giritli,laz,arnavut) gibi ırklardan oluşur ve çok güzel ve temiz insanların yaşadadığı güzel ve şirin bir köydür tüm insanların enazın birdefa görmesi gerektiğini düşünüyorum kendi adıma havasını ve suyunu almak lazım.Number one garkın

Kültür

Köy kültürünü burada tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

Coğrafya

Manisa iline 61 km, Ahmetli ilçesine 14 km uzaklıktadır.Urganlı kaplıcalarına 5 km dir.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 826
    1997 822

Alt Yapı Bilgileri [

Köyde sağlık ocağı ve evi vardır.3 tane kahvehane 3 tane bakkal 1 berber 1 et lokantası ve kamyon garajı ile kantar da mevcuttur.İlkokul ve yapılmakta olan bir ilköğretim okulu ayrıca park vardır.
    Ekonomi [değiştir]

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Biberin üzümün başkenti olarak bilinir garkın biberi kalitesiyle kendini kanıtlamıştır...Bunun yanında salatalık,domates,karpuz,darı üretiminde de adından söz ettirmektedir.
    Muhtarlık [değiştir]

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

1992_2003 - Abdullah Aydın

20004_2008 - Muharem AYDIN

20005___- _ FADIL aydın

köy çok gelişmiş.iki tane köprüsü var.malesef yağmur yağdığında giriş çıkış engellenir.ben bu yaşa kadar yaşadım hiç bişey görmedim.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş