Karapınar İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Karapınar İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir konusu Karapınar İlköğretim Okulu Tanıtım - Karapınar Okulu Hakkında Bilgi - Karapınar İlköğretim Okulu İletişim

Karapınar İlköğretim Okulu

Karapınar Kasabası/ACIGÖL / NEVŞEHİR

Karapınar Kasabasında Eğitim Öğretim faaliyeti 1941 yılında eski Caminin yanında tek sınıflı bir binada başlamıştır.

1944 yılında iki derslikli okul yapılmış olup Eğitim Öğretim faaliyetleri 1960 yılına kadar burada devam etmiştir.

1960 yılında 3.derslik ilavesi yapılmış ve okul yetmez hale gelince 1987 yılnda okulu -muza dışarıdan girişte soldaki (B Blok) 5 derslikli bina yapılmıştır.Kasabamız verimli arazi- leri yüzünden dışarıya göç vermediğinden bu binamızda ihtiyaca cevap vermeyince 2 katlı olarak 1997 yılında A Blok binamız yapılmıştır.

2000 li yıllarda bu binamızda yetersiz kalınca 3.binamız olan C Blok yapılmıştır.

Okulumuz İl Merkezi Nevşehire 20 km,ilçe merkezi Acıgöl’e 5 km dir.

Okulumuz gündüzlü ve karma eğitim vermekte olup 2010 yılı itibariyle ana sınıfları dahil 459 öğrencisi vardır.1.Kademenin her sınıfı 2 şer şube,2. kademeden 6 sınıflar 3, 7.sınıflar 2, 8.sınıflar 3 er şubedir.

Okul Telefonu:0384 321 42 20

Okul Fax :0384 321 42 20

HEDEFİMİZ

Türk vatandaşlarının ve Türk Toplumunun refah ve mutluluğunu arttırmak; milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı ve seçkin bir ortağı yapma amacına ulaşmak için Karapınar İlköğretim Okulu olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmektir.

MİSYONUMUZ

BİZ… Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların yurt sevgisi ile dolu Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü iyi anlamış, geleceğe umutla bakan, kendisi ve çevresi ile barışık, bilgili, becerikli, cesur, ülke kalkınmasında severek görev alma isteği duyan, kendini önemseyen, özgüvenli bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara çağımızın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceriler kazandırmak, öğrenci, veli, çalışan ve çevrenin beklentilerine cevap vermek ve etrafımızı güneş gibi aydınlatmak için VARIZ. Bizim misyonumuz budur.

VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki…
    Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin,
    İstiyoruz ki…
    Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin,
    İstiyoruz ki…
    Okulumuzda, hem öğretenler, hem de öğrenenler, birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansın,
    İstiyoruz ki…
    Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye, daha güzele ve daha mükemmele ulaşmak için çalışsın,
    İstiyoruz ki…
    Okulumuzda bulunan öğrencilerimiz, çalışan öğretmen ve personelimiz, Karapınar İlköğretim Okulunda olmaktan büyük gurur duysun,
    İstiyoruz ki…
    Okulumuz emsalleri arasında her gün daha iyi ve “ en iyi “ olsun.

Karapınar İlköğretim Okulu

kaynak :webrehberiz biz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş