Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kiraz İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kiraz İzmir konusu Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtım - Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu İletişim

Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz ilk olarak 1959 yılında Karaburç Cumhuriyet İlkokulu adıyla 2 derslikli bir okul olarak eğitim-öğretime başlamıştır.1968 yılında okula iki derslik daha ilave edilmiştir.1979 yılında İlkokul binasının dersliklerinden yararlanılarak(ikili eğitim yapılmak suretiyle) Karaburç Ortaokulu açılmış olup orta okul için 1986 yılında aynı bahçe içerisinde 4 derslikli bir bina inşa edilmiştir.1991 yılında Karaburç Cumhuriyet İlkokulu ile Karaburç Orta okulu birleştirilerek Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu oluşturulmuştur.1995 yılında ilk yapılan bina onarım görmüş,bitişik durumdaki lojman dersliğe çevrilmiştir.Zorunlu eğitimin 8 yıla çıkmasıyla okulumuz taşıma merkezi okul durumuna dönüştürülmüş,ihtiyaç üzerine 2002 yılında 6 derslikli bir bina daha yapılarak hizmete girmiştir.Bu gün itibariyle 4 binada mevcut 15 derslikte eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Okul birbirinden bağımsız toplam dört binadan oluşmaktadır.Toplam 15 dersliğin bir tanesi Öğretmenler Odası,bir tanesi İş-teknik Atölyesi ve bir tanesi Fen Bilgisi laboratuarı olarak kullanılmaktadır.I.kademe 5 şube II.kademe 6 şube ,1 anasınıfı olarak eğitim öğretim yapılmaktadır.Ayrıca bir müdür odası,bir müdür yardımcısı odası.bir sigara içme odası.bir kitaplık ve arşiv mevcuttur.Yemekhane salonumuz mevcuttur. Fen bilgisi laboratuarı, bilişim sınıfı (12+1) ve iş-teknik atölyesi mevcuttur.
    Binalar Isınma şekli kaloriferli, kanalizasyon durumu foseptik çukur, su köy içme suyu şebekesine bağlı,aydınlatma durumu mevcut. Ayrıca 1 müdür,1müdür yardımcısı,1 öğretmenler odası mevcuttur.

AMAÇLAR

1- Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda öğrencilere toplumda yaşayabilecekleri ve çevresine örnek olabilecekleri davranışları kazandırmak.
    2- Yetişen yeni nesile çevrecilik ruhu aşılamak.
    3- Öğrencileri ilgi,istidat ve yeteneklerine göre yetiştirmek,bu doğrultuda rehberlik yapılarak meslek seçiminde yardımcı olmak.
    4- Her öğrenciye vatan ve millet sevgisini aşılamak,demokratik düşünme davranışı kazandırmak,bu davranışları sergileyebilen bir vatandaş olarak yetiştirmek.
    5- Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen ve bu doğrultuda mensubu olduğu Türk Milletini yüceltme ülküsü taşıyan insanlar yetiştirmek.
    6- İçinde yaşadığı toplumun örf ve adetlerini benimseyip koruyan ve geliştiren ahlak ve fazilet sahibi bireyler yetiştirmek.
    7-Öğrencileri eğitim sistemimizin ön gördüğü bilgi ve davranışlarla donanımlı olarak yetiştirmek,eğitimine devam etmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak ve yönlendirmek.

Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kiraz
    Okulun Telefonu: 232 576 54 00
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Karaburç Cumhuriyet İlköğretim Okulu
    (Kiraz-Alaşehir Karayolu üzeri)Karaburç Köyü
    Okulun Web Adresi:
    http://kcumhuriyet.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi