Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu iletişim - eskipazar myo tarihçe - karabük myo - myo - meslek yüksek okulları

Meslek Yüksek Okullarının Amacı

Meslek Yüksek Okulları (M.Y.O.), iki sektöre eleman yetiştirmektedir;

1. Sanayiye kalifiye ara eleman yetiştirmek:
    Sanayiye kalifiye ara eleman yetiştirmek; İşçi ile mühendis arasında köprü olan, baktığı projeyi okuyup anlayabilen, üretimini gerçekleştirme yapabilen, gelişen teknolojiyi sanayicinin takip edebilmesini sağlayacak, teknolojik makine parkını maksimum kullanama yeteneği olan, düşünebilen ve düşündüğünü uygulayabilen kişi yetiştirmek. Pratik ve analitik düşünebilen düşündüğünü kâğıda aktarabilen, kaliteyi kendine ilke edinmiş, Ülke sanayisinin bel kemiği elemanları yetiştirmektir.
    2. Hizmet sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek:
    Hizmet sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek; bu sektöre de çok geniş yelpazeye sahip kişisel memnuniyetin direk ölçülebil, birebir insana hizmette kaliteyi arttırmak ve insanı seven kalifiye eleman yetiştirmek.

Bu açıdan özet olarak MYO'ların ana amacı; eğitim verdiği alanda farkındalık prensibine dayalı sorgulayıcı, sorumlu ve üretken, teknik bilgi ve beceri donanımlı ara eleman yetiştirmek olarak belirmektedir.
    Bu doğrultuda;
    · Eskipazar M.Y.O. hedef sektörler ile bütünleşik yerleşim yerlerinde konumlanmıştır. Yöre halkı, yerel yönetim ve bölgedeki özel ve kamu kuruluşlarının yardım ve destekleri alış. Orman Genel müdürlüğüne kardeş okul olmuş. Kaymakamlık, Belediye ve Orman yangın araç ve gereçlerini kullanabilen taahhüdü almıştır
    · Öğrencilerin pratik eğitim yapabilme olanakları dikkate alınmalınmış ve eğitim kurumu bunu derslerine, eğitim ve öğretimine yansıtabilecek güç ve kapasitede.

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ EL SANATLARI BÖLÜMÜ
    *Bilgisayar Teknolojisi (Henüz öğrenci alınmamıştır) *Geleneksel El sanatları (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    *Bilgisayar Programcılığı (Henüz öğrenci alınmamıştır) *Eser Koruma (Henüz öğrenci alınmamıştır)

MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ GIDA İŞLEME BÖLÜMÜ
    *Sivil Savunma ve İtfaiyecilik (Henüz öğrenci alınmamıştır) *Süt ve Ürünleri Teknolojisi (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    *Özel Güvenlik ve Koruma (Eğitime başlanmıştır) *Gıda Teknolojisi (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    *İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (Eğitime başlanmıştır) *Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi (Henüz öğrenci alınmamıştır)

İNŞAAT BÖLÜMÜ OTEL LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
    *Yapı Denetimi (Henüz öğrenci alınmamıştır) *Aşçılık (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    HEMŞİRELİK VE BAKIM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ ORMANCILIK BÖLÜMÜ
    *Yaşlı Bakımı (Henüz öğrenci alınmamıştır) *Ormancılık ve Orman Ürünleri (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ SEYAHAT-TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
    *Mantarcılık (Henüz öğrenci alınmamıştır) *Turizm ve Seyahat Hizmetleri (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    *Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Henüz öğrenci alınmamıştır)
    *Organik Tarım (Henüz öğrenci alınmamıştır)

Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu

İletişim

Adres : Karabük Üniversitesi
    Eskipazar Meslek Yüksekokulu
    Eskipazar/KARABÜK

Tel : +90 370 818 28 38

Fax: +90 370 818 28 99

Müdür : +90 505 503 36 52

Bu Sayfayı Paylaş