Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu Konya konusu Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu Konya

Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Karaaslan İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1967 yılında Şeker Fabrikası'na ait geçici binada, Karaaslan Yeni Okulu adı ile ilk olarak açılmıştır. Daha sonra 19.10.1982 tarihinde devlet tarafından yapılan yeni binada "Karaaslan Atatürk İlkokulu" adını almış olup, 24 Kasım 1982 Öğretmenler Günü'nde açılışı yapılmıştır. Daha sonra ise 4306 sayılı yasa gereği okulumuz "Karaaslan Atatürk İlköğretim Okulu" adını aldı.

Önceleri köy olan ve 1981 yılında Konya Belediyesi sınırları içine alınan Karaaslan'ın asıl yerleri 3-5 haneyi geçmez. Çevrede Çumra ilçesinin Apa ve Alakova köyünden, Sille'den, Uluırmak, Acı Oba'dan, Bozkır ilçesinin çeşitli köylerinden gelenler oturmaktadır.

Mahallenin merkezden uzaklığı 7 - 11 km dir. Yerleşme alanı çok geniş ve dağınıktır.

2007 - 2008 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan 16 derslik yeni binada eğitim öğretim hizmetleri yürütülmektedir.

Karaaslan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KARAASLAN ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: KARAASLAN DEDE MAH. ALAĞAÇ SK.NO:18 KONYA
    Telefon Numarası: 3323596636
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:kataturkioo@gmail.com
    Web Adresi: - http://www.karaaslanataturk.meb.k12.tr

Karaaslan İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Mayıs 2015