Karaahmetler Köyü Çaycuma Zonguldak

'Zonguldak Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 25 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Karaahmetler Köyü Çaycuma Zonguldak konusu
    Karaahmetler Köyü -Karaahmetler Köyü Çaycuma - Karaahmetler Köyü Hakkında -Karaahmetler Köyü Resimleri

Zonguldak

Bilgiler
    Nüfus 676 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 67900
    Alan Kodu 0372
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
    İl Zonguldak
    İlçe Çaycuma

Karaahmetler, Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesine bağlı bir köydür
    .

Tarihi

Köyün adının; köye ilk yerleşen "Ahmet" adındaki bir şahıstan geldiği; sonradan yerleşenlerin ise esmer oluşundan, köylüler tarafından "Kara" lâkabının verildiği rivayet edilmektedir
    . Sonraları, köyün ileri gelenleri tarafıdan alınan kararla köyün adı, kayıtlara Karaahmetler olarak geçmiştir.. Karaahmetler Köyü'nün ilk olarak bilinen adı TARIŞMAN'dır.
    Bu Ahmet isimli zatın nereden geldiği ya da göç ettiği bilinmemekle beraber, çok yardım sever olduğu da rivayetler arasındadır Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur
    .
    Coğrafya

Zonguldak iline 55 km, Çaycuma ilçesine 7 km, Perşembe beldesine 2 km uzaklıktadır
    .
    İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir
    .
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 676
    1997 565
    Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır
    .güzel bir yerdir
    Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır
    . Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi büyük ölçüde tamamlanmış olup en kısa zamanda faaliyete gececektir. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş