Karaşar İlköğretim Okulu Göynücek Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Karaşar İlköğretim Okulu Göynücek Amasya konusu Amasya daki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Karaşar İlköğretim Okulu Hakkında - Karaşar İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Göynücek İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Karaşar İlköğretim Okulu Bilgileri

KARAŞAR İLKÖĞRETİM OKULU’NUN TARİHÇESİ

Okulumuz Amasya İli Göynücek İlçesinin Karaşar Köyü’nde bulunmaktadır. Okulumuz 1955 yılında 5 sınıflı ilkokul olarak açılmıştır. Temel eğitimin 8 yıla çıkarıldığı tarihten itibaren 2007 yılına kadar birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu olarak köy içindeki taş yapıda eğitim-öğretime devam etmiştir. 2007 yılında ise şu an kullandığımız yeni binaya geçilmesiyle 8 derslikli ilköğretim okulu olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Okulumuzun bulunduğu Karaşar Köyü Göynücek İlçe merkezine uzaklığı 15 km, Amasya İline olan uzaklığı ise 60 km’dir. Okulumuzun şu anki kullanılan binası Özel idare tarafından 15000m2 arazi üzerine inşa edilmiştir. Okul bahçesinin yüzölçümü 10435m2, bina yüzölçümü ise 450m2’dir.
    2007-2008 Eğitim öğretim yılında açılan okulumuzun o yıl 81 kız, 89 erkek olmak üzere toplam 170 öğrencisi bulunmakta iken 2010-2011 Eğitim öğretim yılında 86 kız 110 erkek öğrenci ile toplam 196 öğrencisi vardır.Okulumuzda taşımalı öğrenci bulunmaktadır.

Okulumuzun 11 dersliği,1 fen bilimleri laboratuarı, 1 kütüphanesi, 1 hizmetli odası, 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 mutfak, 1 arşiv, 1 toplantı salonu, 1 kalorifer dairesi olmak üzere toplam 21 adet kullanılır oda bulunmaktadır.

Karaşar İlköğretim Okulu Amasya Göynücek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karaşar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karaşar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karaşar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karaşar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KARAŞAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Karaşar Köyü Göynücek - Amasya

Telefon Numarası: 3586467557

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:
    www.karasar.meb.k12.tr

Web Adresi : Karaşar İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş