Kanada'da Sertifika ve Diploma Programları

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kanada'da Sertifika ve Diploma Programları konusu Kanada'da Sertifika ve Diploma Programları

Neden Kanada?

Kanada’da kolejlerde verilen sertifika programlarının ve diploma programlarının süreleri genellikle 6 aydan 9 aya kadar sürebilmektedir Programlar çoğunlukla Career College adı verilen özel okullar tarafından düzenlenir Bu programlara katılabilmek için üniversite veya lise düzeyinde eğitim almak, bir iş tecrübesine sahip olmak, 2,5 ortalamaya ve en az orta derecede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir Bununla beraber eğer en az 9 aylık bir programa katılırsanız, kampüs içerisinde yasal olarak part-time çalışma hakkına sahip olacaksınız Programı başarı ile tamamladığınızda da Kanada’da OPT denilen 1 sene çalışma hakkına sahip olabilirsiniz Programlarda isteğe bağlı olarak alanınızda staj yapabilirsiniz Bu stajların bir kısmı alan ve okula bağlı olarak maaşsız olmakla beraber bazıları maaşlı olabilmektedir Vancouver bölgesi özellikle turizm alanında çok sayıda ve çeşitli sertifika programları sunarken Toronto bölgesinde IT ve İşletme alanında eğitim veren okulların sayısı dikkat çeker

Kanada’da alabileceğiniz sertifika ve diploma programları nelerdir?

Computer Education:
    Advertising & Design
    E-Business & Web Design
    Power Point Presentations
    Humanities and Liberal Arts:
    Canadian Studies
    English Through Film & Video
    English Through Yoga
    Global Social Issues
    International Current Events
    Journalism
    Media Studies