Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ

'Tekirdağ Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 28 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ konusu Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Hakkında - Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Resimleri

Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu Tekirdağ Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KAMİL KORKMAZ ZAFER İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ZAFER MH. ŞEHİTLER ABİDESİ SK. NO:1
    Telefon Numarası: 2822612275
    Faks Numarası: 2822637982

Trihçemiz

Eğitim yuvamız ilk olarak 1978–1979 eğitim yılında Zafer İlkokulu adı ile faaliyete geçmiştir. Okulumuz Tekirdağ’ımızın Zafer Mahallesi Şehitler Abidesi Sokak No:2 adresinde bulunmaktadır. Devlet tarafından yaptırılan okulumuz, eğitim ve öğretime ilk yıllarda 5 derslik ile başlamıştır. Bir müddet sonra aynı bina üzerine 2 kat daha ilave edilerek eğitim yolunda ilerlemeye devam edilmiştir. 1983 yılında okul öncesi öğrencilerimizi hazırlamak için ana sınıfı açılmıştır. 1995 yılında ise okulumuza 15 derslikli ek bir bina daha yapılmıştır. 1996/1997 öğretim yılında okulumuzun ismi değiştirilerek okulumuza pek çok katkıları bulunan Muazzez KORKMAZ hanımın oğlu’nun adı verilmiştir. Bu tarihten sonra Kamil Korkmaz Zafer İlköğretim Okulu adı altında eğitim öğretime devam edilmiştir. Okulumuzun ilk müdürü Şükrü KOŞAR’dır. Daha sonra okul müdürlüğüne Ali KILIÇ atanmış 2004/2005 eğitim öğretim yılı sonuna kadar görev yapıp okulumuzdan emekli olmuştur. 2005/2006 eğitim öğretim yılında Erdoğan SANCAR okulumuz müdür vekilliği görevinde bulunmuştur. 2006/2007 eğitim öğretim yılından itibaren okul müdürlüğü görevini Abdurrahman METİNOĞLU yürütmektedir. Okulumuzda 1. kademede 15 şube, 2. kademede 9, ana sınıfında da 2 şube bulunmaktadır.

Okulumuzda Dilek GÜNEY ve Turgay EREN müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadırlar. Okulumuzda biri ücretli 2 anasınıfı, 15 sınıf, 14'ü kadrolu 2'si ücretli, 2'si de görevlendirme branş öğretmenleri, 1 de rehber öğretmen olmak üzere toplam 36 öğretmen görev yapmaktadır. Anasınıfında 13 kız 15 erkek toplam 28, I. kademede 159 kız, 157 erkek toplam 316, II. kademede 117 kız, 123 erkek toplam 584 öğrenci öğrenim göemektedir.

Misyonumuz

Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen gereksinimlerine yanıt verecek beceriler kazandırmak için varız. Okulumuz, paydaşlarımıza mümkün olan en yüksek seviyede eğitim kalitesi sağlamayı amaçlıyor. Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yüzyılın gelişen gereksinimlerine yanıt verecek beceriler kazandırmak için varız. Okulumuz, paydaşlarımıza mümkün olan en yüksek seviyede eğitim kalitesi sağlamayı amaçlıyor

Vizyonumuz

Eğitim ve öğretim alanında yenilikleri takip eden örnek ve önder, öğrencilere saygıyla yaklaşan ve başarılı bir yaşam için ihtiyaç duyacakları becerileri öğrenme şansına sahip olacakları, öğrencilerin başarısız olduklarında küçük düşme yerine güvenli bir ortamda hatalarıyla öğrenme fırsatını yakalayarak güçlendiklerini hissedecekleri, öğrencilerin yarış yerine işbirliğini öğrendikleri, öğretmen ve öğrencilerin çözümler üzerinde ortak çalıştığı öğrencilerin mutlu ve katkıları bulunan bireyler olmaları için gerekli beceri ve davranış biçimleri kazandıran bir okul olmak.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş