Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu Akçaabat Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu - Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Hakkında - Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Resimleri

Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KALEÖNÜ MURAT KÖSE İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Kaleönü Köyü
    Telefon Numarası: 4622558370

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1995 yılında, köyümüz insanı olan ve halen Çanakkale ili, Çan ilçesinde hayatını devam ettiren, 1990 yılı Kırkpınar ağası, işadamı Murat KÖSE tarafından yapılmıştır.

İlk öğrencilerini 1995-1996 öğretim yılında alarak eğitim-öğretime başlamıştır.İlk etapta 3 derslikli olarak yapılmıştır.Açılışından bir yıl sonra, şiddetli rüzgar nedeniyle çatısı uçmuş ve çevrede çatısız okul olarak anılmaya başlamıştır.

1998-1999 yılında köyümüzde bulunan diğer iki okulla aynı çatı altında birleştirilmiş ve Kaleönü İlköğretim Okulu Müdürlüğü bünyesinde B Blok olarak hizmete iki öğretim yılı devam etmiştir.Sekiz yıllık zorunlu İlköğretim Kanunun çıkmasıyla, köyümüzde ikinci kademesi olacak olan merkez okul olarak planlaması yapılmıştır.1998-1999 öğretim yılında Kaleönü İlköğretim Okulu Müdürlüğü bünyesinde, 6.sınıfı ilk defa teşekkül etmiştir.Bu öğretim yılında birinci kademede, birleştirilmiş sınıf uygulamasına devam edilerek, birinci kademede 1.sınıf, 2-3.sınıf, 4-5. sınıf olmak üzere 3 sınıf, ikinci kademede ise 6. sınıf olmak üzere eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

Ağustos 2000 yılında, Kaleönü köyündeki 3 okul Kaleönü İlköğretim Okulu bünyesinden ayrılarak, tekrar bağımsız birer okul, müdürlük haline dönüştürülmüştür.Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Hüseyin DURGUTER Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir.

Bu tarihte okulun sekiz yıllık İlköğretime gerek fiziki gerekse öğretmen ve kadro olarak hazır olmadığı tesbit edilerek Okul Müdürlüğü tarafından bu eksikliklerin acilen giderilmesi için bir proğram hazırlanmıştır.Murat KÖSE beyefendinin katkılarıyla, 2000 yılının sonlarında okulun ikinci kat inşaatına başlanmıştır.2001 yılı mayıs ayında bitirilmiştir.Bu öğretim yılında okulda, sınıf yetersizliğinden dolayı ikili öğretim yapılmıştır.Okul sekiz sınıfı olan bir okula dönüştürülmüştür.Aynı yıl içinde çevre düzenlemesi yapılarak, okul bahçesinin tamamı betonlanmış, bahçe çevresi tel örgülerle çevrilmiştir.Okulumuz, ilkokul tip projeye göre yapıldığından, fiziki yetmezliği sözkonusu olmuştur.Mahalli imkanlarla ve o zamanki köy muhtarı sayın Muzaffer GÜNER beyin katkılarıyla, ana bina dışına okulun kuzey cephesine, WC,Lavabo yapılmıştır.

2001-2002 öğretim yılında, Norm Kadro Yönetmeliğine istinaden, eğitim öğretim faaliyetlerinde en büyük kabus olan ve birçok olumsuzlukları bulunan birleştirilmiş sınıf uygulamasından kurtulunmuş ve 1.kademe sınıfları müstakil sınıflar haline dönüştürülmüştür.Sınıf öğretmeni kadrosu alınmış ve hemen atamalar gerçekleştirilmiştir.Bu öğretim yılında 8.sınıf öğrencilerimizden 2 tanesi, okulumuz kısacık tarihinde Anadolu Liselerini kazanan ilk öğrenciler olmuştur.

2003-2004 öğretim yılında, okulumuza kalorifer tesisatı yapılmıştır.2004 Mart ayında kullanılmaya başlanmıştır.2004 yılının Nisan ayında okul öğretmenlerinin servis aracı kaza geçirmiş ve bütün öğretmenler çeşitli yerlerinden yaralanmışlardır.Geriye kalan 2.5 aylık eğitim-öğretim faaliyetleri, ilçe milli eğitim Müdürünün çabasıyla,hemen yeni öğretmenler temin edilerek, hiçbir inkıtaya meydan verilmeden devam ettirilmiştir.
    2007 yılı sonunda ek bina inşaatı tamamlanmıştır. Okulumuza BilişimTeknolojileri Sınıfı, Fen Laboratuarı, Kütüphane, Anasınıfı, Çok Amaçlı Salon bölümleri kazandırılmıştır.
    2007- 2008 eğitim-öğretim yılı olan bu yılda, Kaleönü Murat Köse İlköğretim Okulu, Kaleönü köyünün diğer iki okulundan 5 araçla taşıması yapılan öğrencilerle birlikte, toplam 106 öğrenci, 1 müdür,1 müdür yardımcısı 9 branş öğretmeni, 5 sınıf öğretmeni, 1 Anasınıfı öğtermeni ve 1 hizmetli kadrosuyla eğitim-öğretime devam etmektedir.

http://kaleonumuratkose.meb.k12.tr/

Bu Sayfayı Paylaş