Kalaba Kazım Karabekir İlöğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kalaba Kazım Karabekir İlöğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu Kalaba Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Hakkında Kalaba Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Tarihçesi - Kalaba Kazım karabekir İlköğretim Okulu Resimleri - Kalaba Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Tanıtım Kalaba Kazım Karabekir İlköğretim Okulu İletişim

KALABA KAZIM KARABEKİR İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ

Kasabamızda bulunan Atatürk İlkokuluna dört derslik ilave yapılması planlanırken o dönemin belediye başkanı İzzet TAŞTAK İlçe Kaymakamımız Sayın Orhan ALİMOĞLU tarafından şimdi Okulumuzun Bulunduğu yere beş derslikli bir Okul yapılmasına karar verildi. 1987 yılının Nisan ayında okulun temeli atıldı. 17/11/1987 tarihinde de eğitim ve öğretime başlandı. 1998 yılında okulumuza dört derslik daha ilave edildi.Daha sonra değişen çevre şartları ve öğrenci potansiyelinin artması ile 2006 Eylül döneminde okulumuza 4 derslik daha ilave edilmiştir. Dersliklerin bir tanesi kazan dairesi öbürü de bölünerek kız ve erkek wc si olarak 12/02/2007 tarihinden itibaren kullanıma açılmıştır.Okulumuzda 2009-2010 eğitim öğretim yılında 12 personel ve 268 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir.
    Okulumuzda amaçlanan başarı"Öğrencilere sadece not aldıran , sınıf geçiren ve diploma aldıran yüzeysel bir başarı değil;onu bedenen ruhen,zihnen bütünüyle geliştiren ve ona kişilik kazandıran özlenen başarıdır. Vatatn-Millet sevgisiyle Millete hizmet duygusu ve bu hizzmeti götürebilecek öğrenciyi yetiştirmek" ilk hedefimizdir.
    MİSYONUMUZ
    Öğrencilere sorumluluk ve öz güven duygularını geliştirip tüm potansiyellerini kullanmalarına fırsat tanıyarak onları hayata hazırlamak üst öğrenime yönlendirip başarılı olmalarını sağlamaktır.
    VİZYONUMUZ
    Okulumuzda öğrenmeyi temel ihtiyaç olarak kabullenmek her veliye öğrenciye öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bildirmek. Öğretmenlerle öğrencilerin birbirlerinin öğrenmesine ve gelişimine yardımcı olmanın önemini anlatmak. çalışanların güven duygularını geliştirmek ve herkesi her gün daha iyiye ulaşmak için çalışması bilincini geliştirmektir.
    Okulumuz Kayseri-Ankara Karayolu Üzerinde olup;Nevşehir e 55 km,Kayseri ye 55 km Avanos a 35 km mesafededir. Ulaşım sorunu Olmayıp Kayseri den Avanos tan Gidiş Geliş imkanalarına sahiptir.
    İLKELERİMİZ
    Bütün öğrenciler öğrenebilir.
    Veliler okulumuz için vazgeçilmez bir destektir.
    "Liderlik" Okulun atmosferinde farkına varılır bir davranış biçimidir.
    Bütün öğrenciler için esas olan tam ve eksiksiz öğrenmedir.
    Öğrencilerimizi bilgi çağının gereklerine ulaştırmaktır.
    Okulumuz bünyesinde 10(on) derslik bulunmaktadır.
    2009-2010 Eğitim Öğretim yılında
    Ana sınıfında 25,1. Sınıfta 31,2.Sınıfta 24,3.Sınıfta 32, 4.sınıfta 25,5. sınıfta 34, 6. sınıfta 42 ,7. sınıfta 35 ve 8. sınıfımızda 25 öğrencimiz bulunmaktadır.
    Okulumuzda Bilgi teknoloji sınıfının yanında tüm sınıflarımızda bilgisayar ve internet erişimi bulunmaktadır.

Adres: Hürriyet mah. Kanal boyu cad. Kalaba kasabasi Avanos/Nevşehir

Telefon Numarası: 0384 561 22 27
    Kalaba Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

Bu Sayfayı Paylaş