Kalınören İlköğretim Okulu Anamur Mersin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kalınören İlköğretim Okulu Anamur Mersin konusu Anamur Kalınören İlköğretim Okulu Hakkında - Kalınören İlköğretim Okulu Tanıtım - Kalınören İlköğretim Okulu Resimleri - Kalınören İlköğretim Okulu İletişim

OKULUMUZUN ADI VE TARİHİ

İsminden de anlaşıldığı üzere, okulumuzun bulunduğu mahalle bir tarih hazinesidir. Tarihteki Selçuklu Türk Hükümdarlarından Alaaddin KEYKUBAT Anamur-yum’a gelmiş,ziyaret sırasında Kalınviran’ı da ziyaret etmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti'nin beyliklere ayrılmasından sonra, Kara-manoğulları Beyliği bu civara yer-leşmiş ve buranın yönetimi Beyli-ğin eline geçmiştir.

Bundan sonra buraya Kalınviran adı söylenerek devam edegelmiş, 1927 yılında eğitim-öğretime açılan okulumuzun adı Kalınviran İlkokulu iken 1962 yılında Kalınören İlkokulu’na dönüştürülmüştür. 1990-1991 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ise Kalınören İlköğretim Okulu ola-rak adlandırılmıştır. Okulumuzda 14 derslik (1 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 Fen Laboratuarı, 1 Anasınıfı, 5 birinci kademe sınıfı, 6 ikinci kademe sınıfı) olup, 1 öğretmenler odası, 1 Md. Odası, 1 Md. Yrd. ve memur odası, 1 spor ve giyinme odası mevcuttur

İletişim bilgilerimiz

KALINÖREN MAHALLESİ ANAMUR-MERSİN

www.kalinorenioo.meb.k12.tr

0324-814 15 74

http://kalinorenioo.meb.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş