Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 22 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri

Yüksekokulumuz 1999 yılından bu yana ön lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Ülkemiz iktisadi ve sosyal alanda hızlı değişmeler göstermekte, çeşitli sektörlerde önemli gelişmeler gözlenmektedir. Bu gelişmeler çeşitli düzeylerde nitelikli işgücüne ihtiyacı doğurmaktadır. Yüksekokulumuz bir ölçüde de olsa bu ihtiyaca cevap verebilmek amacındadır.

Öğrencilerimizi bir yandan mesleki bilgilerle donatmaya çalışırken, diğer yandan da iş hayatında çok önemli olan olumlu tavır ve davranışları kazanmalarına ve beşeri ilişkilerde başarılı olmalarının ipuçları verilmeye gayret edilmektedir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu aşağıda belirtilen 9 programla hizmet vermektedir.

•Bankacılık ve Sigortacılık

•Basım ve Yayın Teknolojileri

•Dış Ticaret

•Emlak ve Emlak Yönetimi

•Halkla İlişkiler ve Tanıtım

•Lojistik

•Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

•Radyo ve Televizyon Teknolojisi

•Turizm ve Otel İşletmeciliği

Yüksekokulumuzda öğrenci olabilmek için:

Meslek Lisesi mezunları YGS' ye girmeden, ÖSYM yoluyla yerleştirilebilirler.

Düz Lise mezunları YGS' ye girerek, taban puan şartını aşarak ÖSYM yoluyla yerleştirilebilirler.

*Basım ve Yayın Teknolojileri - Emlak ve Emlak Yönetimi programlarına YGS - 5 puan türü ile

*Bankacılık ve Sigortacılık - Dış Ticaret – Lojistik -Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarına YGS - 6 puan türü ile

*Halkla İlişkiler ve Tanıtım programına YGS - 4 puan türü ile

*Radyo ve Televizyon Teknolojisi programına YGS - 1 puan türü ile yerleştirmeler yapılacaktır.

Yüksekokulumuzun iki yıl süren eğitiminin tamamı Selimpaşa Yerleşkesinde verilmektedir.

http://sbmyo.khas.edu.tr/genel-bilgi...akkinda-2.html

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş