Kadıncıklar Oyunu

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kadıncıklar Oyunu konusu

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları

Tuncer Cücenoğlu
    KADINCIKLAR

Yöneten: Mehmet Ulubatlı
    Dekor Tasarımı: Hüseyin Özinal
    Kostüm Tasarımı: Gülsen Dünki
    Işık: Mustafa Kral
    Müzik : Ekman Zaifoğlu

Oynayanlar:
    Mehtap : Özlem Özkaram
    Neriman : Oya Akın
    İnci : Nergül Tuncay
    Hayriye : Cansev Günsoy
    Apo : Yalçın Arıcı
    Parlak : Buğra Gülsoy
    Hüsamettin : Yılsay Özbudak
    Bekçi Rüştü : Nevzat Şehitcan
    Sıtkı : Ertaç Hazer
    Kız : Zehra Evliya
    Ufaklık : Hakan Bilgehan
    Müşteriler : Mehmet Aktaş,
    Fırat Şara,
    Ali Birsen,
    Tolga Şen,
    Behzat Kanatlı,
    Özdemir Uysaler,
    Hayali Okuyucu

--------------------------------------------------------------------------------

Konusu:
    Ankara genelevi salonlarından birinde kesişen hayatların, kesişen umutların ve kesişen dramın anlatıldığı oyun için yazar Tuncer Cücenoğlu ve yönetmen Mehmet Ulubatlı`nın düşünceleri şöyle;

Tuncer Cücenoğlu: "Küçük bir sistem örneği vermek ve bu sistemi tiyatro sahnesine taşımak istedim. Kadın meselesi çok ciddi bir meseledir. Çünkü kadın Türkiye`de her şeye rağmen çifte sömürüye uğruyor. Hep meta olarak görülüyor. Ancak ben yalnızca kadının kurtuluşu diye bir şey düşünemiyorum. Olay kadının ve erkeğin birlikte kurtuluşudur aslında."

Mehmet Ulubatlı: ""Kadıncıklar"; bir durum komedisi, bir kara güldürü, öykü kapalı ama biz açmaya çalıştık. Ne kadar açabildiysek, karakterleri ne kadar tipleştirebildiysek, yani bildiğiniz gibi ya da bilmediğiniz gibi, izleyin işte….bir şey öğrenmeye çalışmayın, ders çıkartmayın yeter. Bir oyun size bir şey katmaz. Tiyatro sizi toplamda çoğaltır, çoğalır iseniz ne ala……."

Her Cuma ve Cumartesi saat 20:30
    Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi - Kıbrıs

Bu Sayfayı Paylaş