Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kaş Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kaş Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Kaş İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

asaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu; Türkiye Cumhuriyeti’nin ve bölgemizin ilk eğitim kurumlarından olup 1926 yılında eğitim – öğretim hayatına Kasaba Köyü İlkokulu olarak başlamıştır.1978 yılında II. Ek binanın yapılması ile aynı bahçe içinde Kasaba Köyü İlkokulu ve Kasaba Köyü Orta Okulu olarak devam etmiştir. Zorunlu eğitimin sekiz yıla çıkmasından sonra da iki Okul Kasaba İlköğretim Okulu olarak birleşmiştir.1926 yılında yapılan ana binada oluşan çatlaklar üzerine 1999 yılında 29 derslikli yeni bina yapılarak taşıma merkezi olmuştur.
    2000 yılında Kaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 288 öğrencilik pansiyon binasının yaptırılması üzerine 2001 yılında Kasaba Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak eğitim – öğretime devam eden okulumuzun ismi 2006 yılında çıkarılan yasa ile Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olmuştur.
    Okulumuzda çevre düzenleme çalışmaları % 95 tamamlanmış olup bu kapsamda;1926 yılında yapılan bina 2004 yılında yıkılarak çevre duvarı tamamlanmış,1978 yılında yapılan diğer bina ise Özel İdare Müdürlüğünün katkıları ile 6 dairelik bir lojmana dönüştürülerek öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur. Yine SRAP Güzel Okulum kampanyası çerçevesinde oyun alanlarımızın ve bahçemizin zemin kaplaması ve düzenlemesi büyük ölçüde tamamlanmıştır.10.576 Metrekarelik alan üzerinde bulunan okulumuzun bahçesinde; okul binası, pansiyon binası, lojman, basketbol, mini futbol, badminton sahası, voleybol sahası, açık çay bahçesi, oturma alanları, kum havuzu, çeşme, uygulama serası ve küçük yeşil alanlar bulunmaktadır. Image
    Okulumuzda eğitim – öğretimin dışında öğrencilerimizin zamanlarını daha iyi kullanabilmeleri için Kaş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün bünyesinde çeşitli ders dışı sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. (Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji Bilgisi, İngilizce, Resim, Türkçe, Bilgisayar, Tiyatro, Halk Oyunları, Futbol, Voleybol, Kros, Müzik vb.), Kurslar dışında yine sinema kulübünün film haftalık gösterimleri yapılmaktadır.
    Okul bünyesinde bulunan pansiyon; odalar 8 er öğrencilik olup 156 erkek 144 kız öğrenci olmak üzere 300 öğrenci yatılı olarak barınmaktadır. Öğrencilerin evlerine ve ailelerine olan özlemlerini en aza indirmek amacıyla dizayn edilmiştir..Öğrencilerin her türlü ihtiyaçları dikkate alınarak çalışmalar bu yönde yapılmıştır. Örneğin öğrencilerin daha rahat yemek yemeleri ve dinlenmeleri için ek yemekhane binası inşa edilmiş, bu binaya plazma TV, projeksiyon makinesi, ses sistemi alınmış, günlük gazetelerin ve güncel kitapların yer aldığı kitap okuma köşesi yapılmış, öğrencilerin internetten faydalanabilmeleri için internet odası oluşturulmuş, oda ve koridor zeminleri parke kaplanmış, yine oda ve koridor zeminleri öğrencilerin beğenileri doğrultusunda halı ile kaplanmıştır. Ayrıca hamam sisteminden duş sistemine geçilerek duşlar katlarda oluşturularak sürekli olarak öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Yine öğrencilerimizin faydalanabilmeleri için okulun zemin katında kondisyon aletlerinin olduğu bir spor odası oluşturulmuştur.
    Image Okulumuz yatılı olması sebebiyle öğrencilerimiz derslerin ardından okuldan ayrılmayıp 24 saatlerini okul içerisinde geçirmektedirler. Bu nedenle öğrencilerin pansiyonda da eğitimlerine ve sosyal aktivitelerine devam etmektedirler. Pansiyonda yapılan etütlerimiz akşamları birer saatlik iki etüt, sabahları da bir saatlik bir etüt olmak üzere üç etüt öğretmenlerimiz gözetiminde yapılmakta, bunun haricinde TV izleme saatlerinden sonra 8. sınıf öğrencilerimize serbest etüt uygulaması yine öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır.
    Şu anda okulumuzun her sınıfında TV, DVD, BİLGİSAYAR, PROJEKSİYON MAKİNESİ ve internet bağlantısı bulunmaktadır. Böylece günümüz teknolojisi sınıflarda kullanılabilmektedir. Ayrıca okulun tamamına döşenen kapalı devre yayın sistemi sayesinde bütün sınıflar aynı anda belirli programları izleyerek daha önce ayakta sıra olarak beklemek yerine, kendi sınıflarında canlı olarak izleme imkânına kavuşmuştur. Ders aralarında sınıflarda ve okul koridorlarında öğrencilerin isteği doğrultusunda uygun bulunan müzik yayını yapılmaktadır.
    1929 yılında günümüze okulumuzda kullanılan araç ve gereçleri, yöremize ait eski eşyaları sergilediğimiz müzemiz 2004–2005 eğitim ve öğretim yılında açılmış ve hala zenginleştirilmektedir.Okulumuzun da Dünya Bankasının katkıları ile oluşturulan modern bir bilgi – teknoloji laboratuarı bulunmaktadır. Öğrenciler Bilişim Teknolojileri derslerinin dışında da bilgisayar odasından faydalanmaktadırlar. www.kaskasabayibio.k12.tr

Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Antalya Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kaş Kasaba Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KAŞ KASABA YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

Adresi: KASABA KÖYÜ

Telefon Numarası: 2428333069

Faks Numarası: 2428333032

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Kaş Kasaba Şehit Yusuf Polat Yatılı İlköğretim Bölge Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş