Kızıltepede Personel Hizmeti içi 1.Eğitim Semineri Başladı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızıltepede Personel Hizmeti içi 1.Eğitim Semineri Başladı konusu PERSONELE YÖNELİK HİZMET İÇİ 2010 YILI 1.EĞİTİM SEMİNERİ BAŞLADI
    Kızıltepe Belediyesi İnsan kaynakları Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve 01-04-Nisan-2010 tarihleri arasında sürecek olan‘’PERSONELE YÖNELİK HİZMET İÇİ 2010 YILI 1.EĞİTİM SEMİNERİ’’ Kızıltepe Belediyesi Ana Çocuk Sağlığı konferans salonunda başladı.

Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp, Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Birim müdürleri ve personellerin katılımı ile başlayan eğitim semineri İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Ercüment Akış tarafından verilmekte.

Açılış konuşmasını yapan Kızıltepe Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Nuri Alpaslan; 1937 yılında kurulan Kızıltepe Belediyesinin kuruluş tarihinden buyana Personellerine yönelik eğitim ile ilgili hiçbir etkinliği olmamıştır.
    29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçiminden sonra Kızıltepe Belediye Başkanlığına seçilen Belediye Başkanımız Sayın Ferhan Türk ve Belediye Meclis üyeleri nitelikli personelin olması için hizmet içi eğitimin öneminden söz etmekteydi, hizmet içi eğitiminin yapılması için Sayın Belediye Başkanımızın vermiş olduğu talimatlar üzerine Müdürlüğümüzce Belediyemiz personellerine hizmet İçi eğitim semineri düzenlemiştir.
    Belediye personelinin hizmet içi eğitimleri ile ilgili akademisyenler tarafından yapılan araştırma sonucunda’ da belirtildiği gibi Bir mahalli idare birimi olan belediyeler, günümüz idari yapılanmasında önemli yapı taşlarından birisidir.
    Bu durum, belediyelerin idari bir zorunluluk yahut gereksinmeden ziyade, belirli yerleşim yerlerinde yaşamanın yarattığı ortak sorunlardan oluşturulmuş olmalarından kaynaklanmaktadır.
    Yönetme sanatı, hızlı bir değişim içine girdiğimiz günümüzde çehresini değiştirerek, karşı karşıya kaldığı değişimlerin üstesinden gelmeye çalışmaktadır.
    Nasıl ki belirli bir yerde ortak yaşamın ortak sorunlarından kaynaklı olarak doğal bir oluşumla yerel yönetim birimleri vücut bulduysa, yine bu doğal oluşum gereği, sanayileşme, kentleşme ve toplumsal yaşamın dinamik yapısı, belediyelerden beklenen hizmet talebini gün geçtikçe arttırmakta, yönetimde ve hizmetlerde etkinlik ve başarı arayışını gündeme getirmektedir.
    Yerel ölçekte kendilerinden beklenen ve sürdürülebilir bir kent yaşamına dair gerekli hizmetleri sunabilmek adına konumlandırılmış belediye yönetimleri, tarihsel görünürde hem yasal hem de siyasal yönleriyle kentleşme olgusunun en önemli aktörü olmuşlardır. Belediye Başkanlığımız personel eğitimine büyük önem verdiği için İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüz değişen mevzuatları takip ederek personeli bilgilendirici, verimini artırıcı bu tür seminerleri gerçekleştirmeye devam edecektir. Bu ilk seminerimizde önemli tecrübelere sahip olan İçişleri Bakanlığı Baş kontrolörü Sayın Ercüment ALKIŞ hocamızdan eğitim almamız ayrı bir önem arz etmektedir. Dedi.
    Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp da yaptığı konuşmada, ”Gerçekleştireceğimiz seminer programımızla personelimizin çağa uygun, modern yönetim anlayışlarından haberdar olmasını ve yeniliği yakalamasını amaçlıyoruz. Farklı alanlarda verilecek eğitimler sayesinde personelimizin daha dinamik ve sorunlar karşısında pratik çözümler üretmesini sağlamak amacıyla bundan sonra ki süreçte de eğitim programlarımız artarak devam edecektir.
    Belediye personelinin etkinsizliği, bu sorunlar içinde diğerleri kadar önem arz eden ancak gerek mali gerek önemsenmeme ve gerekse coğrafi sorunlar dolayısıyla, personelin etkinleştirilmesi yolunda personel eğitimine gereken özen gösterilmemiştir.
    Bu sorun üzerinde durularak, mevcut düzendeki hizmet içi eğitimin yetersizliği tartışılmakta ve sorunun çözülebilmesi adına model önerisi ve bunun uygulanabilirliği konusunda alan araştırması bulgularıyla temellendirilmektedir. Dedi.
    kiziltepeajansi

Bu Sayfayı Paylaş