Kızıltepe'de 50 geçici müstahdemlik için 351 başvuru yapıldı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızıltepe'de 50 geçici müstahdemlik için 351 başvuru yapıldı konusu Kızıltepe'de 50 geçici müstahdemlik için 351 başvuru yapıldı Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki 41 okulda görevlendirilecek 50 geçici müstahdem için 351 başvuru yapıldı.Mardin İş-Kur Temsilcisi Vahit Titiz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Akan ve Kızıltepe 2. Noter kâtibinin huzurunda gerçekleştirilen kura ile "Toplum Yararına Çalışma Programı" kapsamında dört aylık geçici görev alacak adaylar belirlendi.

2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısıyla sınırlı kalacak çalışma programının içerisinde yer almak için günler öncesinde Mardin İş-Kur Müdürlüğü'ne müracaat ederek isimlerini yazdıran müstahdem adayları; noter huzurunda yapılacak kura çekimine katılmak için sabah erken saatlerde Kızıltepe Halk eğitim Merkezi konferans salonundaki yerlerini alarak heyecanla kura çekimini beklemeye başladı.

İş-Kur Temsilcisi Vahit Titiz'in, müstahdem adaylarına yapacakları işler ve görev süreleriyle ilgili uyarılarını içeren konuşmasının ardından yoklama gerçekleştirildi. Kimlik tespiti sonrası kura çekimine geçildi.

Aralarında bayan adayların da bulunduğu 351 kişi arasından 50'si asil, 50'si yedek olmak üzere 100 adayın ismi tespit edildi. Kura sonunda belirlenenler, dört aylık geçici görev süreleri içerisinde askeri ücret karşılığı okullarda temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlayacak.

(CİHAN)

Kaynak :samanyoluhaber

Bu Sayfayı Paylaş