Kızıltepede Öykü ve Edebiyat Günleri

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 22 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızıltepede Öykü ve Edebiyat Günleri konusu Öykü ve Edebiyat Günleri

Kızıltepe Belediyesi Çok amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından Öykü ve Edebiyat konulu panel ve atölye çalışması başlatıyor.
    Öykü ve Edebiyat Günleri
    Kızıltepe Belediyesi Çok amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından Öykü ve Edebiyat konulu panel ve atölye çalışması başlatıyor.

23.24 ve 25 Nisan 2010 tarihleri arasında 3 gün boyunca sürecek atölye çalışmaları ile ilgili Çok amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından yapılan açıklamada, “Edebiyata, sanata, bilim ve eğitime olan bakış açımızdan kaynaklı olarak Panel, Söyleşi, Sempozyum gibi çalışmalar yürütmekteyiz. Bundan sonra da sistematik ve planlı olarak bu tür çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.
    Türkiye'deki yazarları, akademisyenleri, bilim adamlarını daha önce Kızıltepe'ye getirdik, onları halkımızla buluşturduk ve çok verim aldık. Farklı aydınların bölgemize geldikten sonra bakış açılarında çok ciddi değişikliklerin olduğunu bizzat kendileri açıkladılar.

Bu çalışmalarımızın bir devamı olarak 23,24,25 Nisan tarihinde ÖYKÜ ve EDEBİYATüzerine Panel ve atölye çalışması yapacağız.

23 Nisan 2010 tarihinde Dünya PEN Türkiye Sekreteri Sezer Ateş Ayvaz, Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Faruk Duman, Kürtçe Öykü Yazarı Roni War, Kürt Yazar Edip Polat, Yazar Şeyhmus Közgün Panelist olarak katılacaklardır.

Bu çalışmamızda tüm halkımız ve Kurumlarımız davetlidir.” Denen açıklamaya göre Kızıltepe Belediyesi Ana ve Çocuk Sağlığı Merkezi Konferans salonunda yapılacak etkinliğin program şu şekilde olacak.

Söyleşi:

Sezer Ateş Ayvaz
    Ronî War
    Faruk Duman

23 Nisan: 13: 30-15: 00

Söyleşi:

Edip Polat
    Şeyhmus Közgün

23 Nisan:15: 30 – 17: 00

Konu: Yaşadığımız zaman, coğrafya ve kültür yazdıklarımızı nasıl etkiliyor?

Öykü Atölyesi
    Konu: Hangi gerçek, hangi dil, hangi hikâye?
    24 Nisan: 10: 00- 12: 00/ 13: 00 – 15.00 / 15.30 – 17: 00
    25 Nisan: 13: 00 – 15: 00

kızıltepeajansı​

Bu Sayfayı Paylaş