Kızıltepe teknik ve endüstri meslek lisesinin büyük başarısı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızıltepe teknik ve endüstri meslek lisesinin büyük başarısı konusu KIZILTEPE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNİN BÜYÜK BAŞARISI
    Kızıltepe teknik ve endüstri meslek lisesi ahşap teknolojisi alanı öğrencileri Mardin’de yapılan proje tabanlı beceri yarışmasında üretim teknolojisi I alanında “FONKSİYONEL BEŞİK” Projesi ile il birincisi olarak katıldığı Gaziantep’te ki bölge yarışmasında da birinci oldu.

Kızıltepe teknik ve endüstri meslek lisesi Mart ayının ilk haftasında Gaziantep ilinde yapılan bölge yarışmasında; Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hatay, Şırnak, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hakkâri, Batman, Tunceli ve Gaziantep illerinden gelen projelerin yarıştığı Üretim Teknolojisi I Alanında FONKSİYONEL BEŞİK Projesi ile yarıştığı bölge illerini geride bırakarak bölge birincisi oldu.

Proje Danışmanı Ahşap Teknolojisi Öğretmeni Mehmet Sıddık Kaya Proje ile ilgili şu bilgileri verdi. Tüm dünyada kullanılan bebek beşikleri, bebek büyüdükten sonra depolara kaldırılarak büyük bir israfa yol açtığını ve bu israfı ortadan kaldırmak için bu projeyi hazırladıklarını dile getirdi. Projemiz ile maliyetini ödeyerek alınan bir ürünün işlevselliğini arttırarak, farklı zamanlarda başka ihtiyaçları da karşılayabilecek bir ürün haline getirmeyi amaçladık. Tasarladığımız bu ürün sayesinde bir yıl süreyle beşik olarak kullandığımız mobilyamız bir yılın ardından beşik olarak değil orta sehpa, Şifonyer, TV sehpası ya da tuvalet masası olarak kullanılabilecektir. Dedi.

Kızıltepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin bölge birinciliği ve proje ile ilgili olarak Okul Müdürü Yusuf Öztürk’de şunları söyledi; son 5 yıldır yapılan bu proje yarışmasının mesleki ve teknik eğitime büyük bir heyecan getirdiğini ve bu projelerle öğrencilerin kendi düşüncelerini hayata geçirme imkânı bulduklarını, Bu güne kadar yapılan proje tabanlı beceri yarışmalarında Mardin adına en iyi derecenin bölge ikinciliği olduğunu ve bu dereceyi de daha önce kendi okullarının 2007-2008 öğretim yılında elektrik elektronik teknolojisi alanında aldığını dile getirdi, Öztürk Gaziantep’te yapılan yarışmada alınan bölge birinciliğinin Mardindeki Mesleki eğitim adına sevindirici olduğunu ve bu birinciliğin Mardin de bir ilk olduğunu belirti. Ayrıca bölge birincisi olan projelerin 22-26 Şubat 2010 tarihinde Ankara da katılacağı yarışmada da Türkiye derecesi beklediklerini belirtti.

kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş