Kızıltepe belediyesi çok amaçlı destek evi’nde öğrenciler 8 mart etkinliğinde buluştu

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızıltepe belediyesi çok amaçlı destek evi’nde öğrenciler 8 mart etkinliğinde buluştu konusu KIZILTEPE BELEDİYESİ ÇOK AMAÇLI DESTEK EVİ’NDE ÖĞRENCİLER 8 MART ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU
    Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle öğrencilere skeç ve müzik dinletisi etkinliği düzenledi.

Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle Eğitim Destek Evi toplantı salonunda düzenlediği. Etkinliğe, Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp, Belediye Meclis üyeleri, Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi Müdürü Nurullah Tunç ve öğretmenler, MKM Kızıltepe grubu ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlikten başlangıcında bir konuşma yapan Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi Müdürü Nurullah Tunç, tek bir günde kadınların anılmasının ve haklarının dile getirilmesinin çok yetersiz olduğunu ifade ederek, her günün kadınlar günü olması gerektiğini ve başta devletin, sivil toplum örgütlerinin, kadın kurumlarının ve tüm halkın görevi olduğunu belirten Tunç, “Biz de geleceğimiz olan kızlarımıza 8 Mart Dünya Emekçi Kadınların önemini anlatmak, eşit, özgür ve dilini esas alan bir anlayışın yerleşmesi için kurum olarak benzer etkinliklerin devam edeceğini belirtiyoruz çünkü dili ayakta tutan başta kadındır. Kültürünü ve sanatını kadından ayrı tutamayız. Bu amaçla tüm kurumların kendi öğrencilerine bu anlamda bilinçlendirmelidirler. Kadın özgürleşmeden ne toplumlar özgürleşir ne eşitlikten bahsedilir ne de bilimsel eğitime ulaşılır. Çok Amaçlı Eğitim Destek Evinin en önemli hedeflerinde bilinçli özgür bir bireyin oluşmasına bir nebzede olsa katkı sağlama ve gelecek ile ilgili özgür kadın kadrolar yetiştirmektir. Tekrardan tüm 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyoruz.”Dedi.

Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp’da yaptığı konuşmada;”Gerçekten çok sevindim, Kızıltepe Belediyesi Çok amaçlı destek evinde böyle coşkulu bizleri sevindirdi. Bundan da eminim ki sizler okuyup meslek sahibi olacak ve büyük şehirler de görev alacak, Buranın kültürünü, dilini ve yaşam biçimimizi en güzel şekilde anlatacaksınız. Burdan tekrardan 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kutluyorum, Böyle bir etkinlik düzenlediğiniz için teşekkür ediyorum. Dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere MKM Kızıltepe Grubu, müzik dinletisi sunuldu ve kısa bir skeç sahnelendi.

kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş