Kızıltepe çok amaclı egitim destek evi Madde bağımlılığına karşı 10 bin broşür dağıtı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızıltepe çok amaclı egitim destek evi Madde bağımlılığına karşı 10 bin broşür dağıtı konusu Madde bağımlılığına karşı 10 bin broşür dağıtıldı

Kızıltepe Belediyesi tarafından kurulan Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi, madde bağımlılığına karşı 10 bin broşür dağıttı.
    Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi, madde bağımlılığına karşı kent merkezinde cadde ve sokaklarda broşür dağıtarak toplumun dikkatini bu yöne çekmeye çalıştı.

Birçok sivil toplum örgütü ve öğrencilerin yanı sıra Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp’ın da dağıtımında yer aldığı broşürlerde “Kendini öldürme” madde bağımlılığından kurtul! Yazılarının yer aldığı el broşürlerinde Neden bağımlı olunur, Nasıl Kurtulur ve Sonuç elimizde, başlıklarından oluşan broşürün arka sayfasında Destek ve bilgi almak için Kızıltepe Devlet Hastanesi Psikiyatri bölümün telefonlarına yer verilmiş. ( İhtiyaç Duyanlar 0 482 3123944-dâhili 166 )

Broşür dağıtımından önce Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi önünde basın açıklaması yapan Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi Nurullah Tunç, madde bağımlılığına karşı önlerine bir çalışma koyduklarını belirterek, her ay sokak çocukları ve madde bağımlıları için çalışmalar yapacaklarını açıklayan Tunç, madde bağımlıları için paneller, seminerler ve çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini, madde bağımlısı olanlara eğitimler vereceklerini belirtti

kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş