Kızılet Kuşlar Kitabı - Fehmi Salık

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 28 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızılet Kuşlar Kitabı - Fehmi Salık konusu Kızılet Kuşlar kitap özeti - Kızılet Kuşlar kitap tanıtımı

Hakkında

“Düşüncede, gönülde, yoldaş;
    birlikteliğimize inandığım;
    hümanizmi gözlerinde (Fotoğrafta) gördüğüm;
    yazılarında okuduğum İSMAİL GÜNER yoldaş’a
    içtenlikli saygı ve sevgilerimle...
    İzmir, 03.01.2011
    Fehmi SALIK
    ( LALO )

Yüreğinin derinliğine insan odağını koymuş bu ak yüzlü bilge’yi daha önce tanıma şansım olmadığı ve bugüne kadar tercübelerinden yararlanamadığım için çok hayıflandım...
    Neticede geçte olsa, böylesi özgün yazarlık deneyimlerini okumak benim açımda ufuk açıyor!..

“KIZILET KUŞLARI” adlı roman kitabında yazar; daha toparlayıcı, karakterleri daha belirgin kılan anlatım imgesiyle, okuyucuyu salt dışarılara taşıyan değil, yönlerini hep yöre/bölge topraklarına çeviren yöreye özgü geçmiş zaman yaşam anı/anlatı portreler sunuyor bize...

Sevgili Fehmi SALIK öğretmen; okuyucuyu geçmiş zaman yaşanmışlıklarda yolculuğa götürdüğü anı/anlatı tarzındaki portre yönü ağır basan birden çok kuşaklı bir zamanı irdelemiş ve doğup büyüdüğü toprakların özlem ve hüznünü de derin yansıtmış...

Eleştirilecek yanı yokmu mu bu kitabın? Var elbet... bu biyografik destansı yapıtı okuyunca, romanda yer verilen karakter olumsuzluklarını, olumluluklar içinde göremedim nedense!...

“KIZILET KUŞLARI” adlı roman kitabın anlatımına destansı üslubun yanısıra, yazarın doğup büyüdüğü Diyarbekir merkeze bağlı Alevi Büyükkadıköyün şivesi egemendir!..

Künyesi

Yazar :
    Fehmi Salık
    Yayıncı : Red Yayınları
    Liste Fiyatı : 18,00 TL
    Barkod : 9786055683320
    Boyut : 13-19
    Sayfa Sayısı : 320
    Basım Tarihi : 2010-12
    Kapak Türü : Karton
    Kağıt Türü : 2. Hamur
    Dili : Türkçe