Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş konusu Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Tanıtım - Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş İletişim - Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Hakkında - Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Tarihçesi -Kızılağıl İlköğretim Okulu Nevşehir Hacıbektaş Resimleri - Kızılağıl İlköğretim Okulu

Okulun Tarihçesi
    Kızılağıl İlköğretim Okulu 1946 yılında hizmete açılmıştır. İlk adı Kızılağıl Köyü İlkokuludur. O tarihlerde Kırşehir ili Hacıbektaş ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde iken Nevşehir’in 1954 yılında il olması, Hacıbektaş’ın da bu ile bağlanması nedeniyle Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine katılmıştır. Kızılağıl İlköğretim Okulu’nun 10 628 metrekare arazisi vardır. Bunun 550 metrekaresi üzerinde okul binası olup geriye kalan 10 078 metrekaresi okul bahçesi ve oyun alanı olarak kullanılmaktadır.Okulun kuruluşundan bugüne kadar 61 yıllık süre içinde ilk bina onarım geçirmiş, ilköğretimin sekiz yıla çıkmasıyla bu bina yetersiz kalmış, bunun üzerine yanına ikinci bir bina daha yapılmıştır. Günümüzde Kızılağıl İlköğretim Okulu fiziki donanımları ve mevcut personelleri ile eğitim öğretim çalışmalarını en iyi şekilde yerine getirmektedir. Okulumuz hem Kızılağıl Beldesindeki ilköğretim çağındaki öğrencilere hem de Kayaaltı köyünden taşımalı olarak gelen ikinci kademe öğrencilerine hizmet vermektedir.

Okul bahçesinde öğrencilerin kullanımına açık bir mini futbol sahası, bir basketbol sahası, bir voleybol sahası,bir de masa tenisi bulunmaktadır. Öğrenciler arasında turnuvalar düzenlenmekte, sporun mücadele yanı olduğu kadar, centilmenlik yapısı da kazandırılmaya çalışılmaktadır. Okulda öğrencilerin iletişim, insan hakları, hoşgörü ve dayanışma konularında istendik davranışlar kazanmasına yönelik seminer, drama ve pekiştirme çalışmaları uygulatılmaktadır. Okulumuzda kutlanan Milli Bayramlar, Belirli Gün ve Haftalar, Sosyal Etkinlik ve Toplum Hizmeti Çalışmalarında öğrencilerin etkin görev ve sorumluluk almaları sağlanmakta, bu sayede milli birlik ve beraberlik duyguları ile güncel olay kazanımları arttırılmaya çalışılmaktadır.
    Misyonumuz
    Biz KIZILAĞIL İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenleri… yapılacak tüm faaliyetlerde öğrenciyi merkez alan, onların yeteneklerini ön plana çıkaran, çağın gerektirdiği bilgi ve beceriyi kazanmaları, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak için varız.

Hedefimiz, öğrencilerimizi ilgi, istidat ve yeteneklerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır..

Teknolojinin sürekli gelişmesi, öğrenilmesi gereken yeni beceriler gerektirmektedir. Bu nedenle okulumuzda her becerinin öğretimi değil bunların öğretiminde izlenecek yolun gösterilmesi amaçlanmıştır. Becerilerin işlem basamaklarının gerçekleştirilmesi için yine teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaktayız.

Çağdaşlığın, toplumsal yardımlaşmanın, milli değerlerin egemen olmasını sağlayacak, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak hem yaşamayı hem yaşatmayı hayat gayesi edinmiş insanlar yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Vizyonumuz
    Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.

Biz, birbirimizi öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.

Biz, hepimiz öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.

Biz, birbirimize ve kendimize güveniriz, öğrencilerimize birey olarak saygı duyar, onları koruyup gözetiriz.

Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz.

Biz, sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerlerimiz arasındaki dengeyi de koruruz. Değişim, mükemmele ulaşmada bize cesaret kazandırır, geçmiş deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder.

Farkındayız ki...

Biz Faklıyız. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.

Yukarıda yer alan ve her eğitim kurumunun iskelet sistemini oluşturması gereken hedeflerin verdiği inanç ve enerjinin, KIZILAĞIL İLKÖĞRETİM OKULU idareci, öğretmen, personel, veli ve öğrencisiyle hepimizin damarlarında dolaşan ve bizi biz yapan, bizi birbirimize kenetleyen yegane güç olduğunu ve bu iradenin her ne şartta olursa olsun korunması ve her geçen gün güçlendirilmesi gerektiğinin farkındayız.
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı:
    KIZILAĞIL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: KIZILAĞIL KASABASI
    Telefon Numarası: 3844556017
    kaynak :webrehberiz biz

Bu Sayfayı Paylaş