Kıyıcık İlköğretim Okulu Of Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Kıyıcık İlköğretim Okulu Of Trabzon konusu Kıyıcık İlköğretim Okulu Hakkında - Kıyıcık İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kıyıcık İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kıyıcık İlköğretim Okulu Resimleri

Kıyıcık İlköğretim Okulu Trabzon Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kıyıcık İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kıyıcık İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kıyıcık İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kıyıcık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KIYICIK İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Merkez Mahalle

Telefon Numarası: 4627793083
    Faks Numarası: 4627792085

Okulumuz

Beldemizde okul 1942 yılında zamanın muhtarı Ali Rıza Çakıroğlu'nun önderliğinde köy halkının katkısı ile yapılmıştır. Okulun adı ‘Balek İlkokulu’ idi. İlk mezunlarını 1942-1947 eğitim - öğretim yılında vermiştir. Ancak okul ihtiyacı karşılayamayınca yine aynı okul arazisine 1988-1989 eğitim -öğretim yılında hizmete giren yeni okul yapılmıştır. Okulumuzun şimdiki adı ‘Kıyıcık İlköğretim Okulu’ dur.

Bölgemizde taşımalı eğitime devam edilmektedir. Okulumuza halen,Kazançlı, Doğançay, Sivrice, Çatalsöğüt, Kıyıcık Yalı, Dağalan, Söğütlü, Kıyıcık Yeni Mahalle, Sarayköy, Sıraağaç, Gökçeoba köylerinden taşımalı öğrenci gelmektedir.
    Okulumuzda ısınma, 1998 yılında hizmete giren kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Aydınlatma, su ve kanalizasyon sorunları çözülmüş olan okulumuzda bilgisayar laboratuarı, fen laboratuarı , araç-gereç ve kütüphane mevcuttur. Okulumuzda ayrıca toplantı ve müsamereler için sahneli bir salon da bulunmaktadır. 3000 m 2 ye yakın olan okul bahçesi olup basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.
    Okulumuzda toplam 368 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. 1’den 8’e kadar sınıflar iki şube olarak ayrılmışlardır. Okulumuzda bir de ana sınıfı mevcuttur. 20 derslik ve 3 idare odası ve 1 rehberlik servisi bulunan okulumuzda şu branşlarda öğretmenler görev yapmaktadır: 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 1 Ana sınıfı öğretmeni, 10 sınıf öğretmeni, 10 branş öğretmeni olmak üzere toplam 24 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuzda ayrıca bir de kaloriferci bulunmaktadır.

Misyonumuz

Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili, becerili ve kendilerine güvenen bireyler olarak yetişmelerine, topluma faydalı bireyler meydana getirmek, Fikirlere değer verilen, Okumanın ve kendini gerçekleştirmenin yaygın olduğu, Buluşçuluğun, icat etmenin ödüllendirildiği, Değerlerin egemen olduğu, Herkesi bir vizyon geliştirmeye yüreklendirmektir.

Vizyonumuz

İşleri yapan değil ;İşleri doğru yapan Sorgulayan, Araştıran,Sağlıklı, iletişim kuran, Yaşamı kullanma becerisini kazanmış , düşünen düşündüren, Demokratik kişilik eğitimini alan, toplumda problem olmayan, kaliteli eğitim vermeyi amaç edinen bir anlayışı ortaya koymak.

İlkelerimiz

1-Sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı kaliteli, öğrenci merkezli eğitim öğretim yapmak.
    2-Çevresi ile uyumlu, sürekli gelişen, değişen, katılımcı, dayanışma bilincine sahip ve demokrasiyi özümsemiş, saygılı topluma faydalı bireyler yetiştirmek.
    3-Çalışanların ve öğrencilerin mutlu olduğu bir eğitim-öğretim ortamı oluşturmak.
    4-Öğrenci veli okul ilişkisine önem vererek, eğitimin içine veliyi katarak eğitim kalitesini yükseltmek.
    5-Okulun fiziki imkanlarını geliştirmek ve eğitim kalitesini yükseltmek için, ekip ruhuyla çalışmak.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak:trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş