Kırlangıcın Öyküsü

'Aşk Hikayeleri' forumunda Dine tarafından 23 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kırlangıcın Öyküsü konusu
    Fırtınadan sırılsıklam bir geceye uyuyup, ışıl ışıl bir bahar güneşine uyanınca insan, uzun sürmüş bir kış uykusunun mahmurluğundan silkinmişcesine diriliyor ruhu...
    Yorgun bir yılın sonunda, denizin tuzlu dudaklarından öpmeye koştuğum bir sahil kasabasında, elektronik posta kutuma düştü "kırlangıcın öyküsü"...
    Öyle güzel, öyle yalındı ki, yazarını da, kaynağını da bilmemenin riskine rağmen, o 8 - 10 satırdan çocuksu bir masal yapıp, bu yılbaşı, hediye sepetinize koymak geldi içimden...

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]* * *[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Kırlangıcın biri, bir adama aşık olmuş. [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Cesaretini toplayıp penceresine konmuş.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Önce olabildiğince dik durmuş, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sonra gagasıyla cama vurmuş.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Tık... tık tık...'[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Çok meşgulmüş adam... öfkeyle cama dönüp bakmış: [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Kimmiş onu işinden alıkoyan?'[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Kırlangıcın minik kalbinde amansız bir heyecan[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Kırık sözcükler dökülmüş gagasından...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Hey adam, seni nicedir izliyorum. [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sorma nedenini, niçinini, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ama galiba seni seviyorum'.[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Şaşırmış adam, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Sen de nerden çıktın şimdi,[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Tam aklımı toplayacakken bozdun işimi...'[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Şöyle bir tüylerini kabartmış kırlangıç, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]ve aklındaki planı çıtlatmış:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Aç pencereyi beni içeri al sen,[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]birlikte yaşayalım ebediyen...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]hem sofrada ortağın olurum, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]hem evde eğlencen'.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Parlamış adam:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Şuna da bakın neler diyor bu... [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Haddini bil, hiç kuş insana aşık olur mu?'[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Soğuklar başladı bak, üşüyorum dışarda. [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Alırsan içeri, deva olurum yanlızlığına da...'[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Hepten kızmış adam, kovmuş kırlangıcı camın önünden[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Yürü git işine, yalnızlığımdan memnunum ben"[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bükmüş gagasını zavallı kırlangıç,[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Uçmuş semaya doğru, kanadı kırık...[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Gel zaman git zaman, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]kırlangıçın hemen ardından, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]bizim adamı pişmanlık basmış:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Hay aptal kafam, ben ne halt ettim, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]ayağıma gelen fırsatı teptim'.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sonra teselli etmiş yalnız kalbini:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]'-Sıcaklar başlayınca gelir kırlangıcım. [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Onu içeri alır yalnızlığımı paylaşırım".[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Kış geçip de yaz gelince, yalnız adam başlamış beklemeye...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ama sevdalısı uğramamış bile bir kere...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Akın akın gelen sürülere sormuş, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Onun kırlangıcından eser yokmuş. [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Öyle üzülmüş ki, gidip bilge kişiye danışmış.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Hem kırlangıcı, hem kendi eşekliğini anlatmış [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bilge kişi almış adamın mesajını, [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Lakin üzüntüyle sallamış başını:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"A benim yalnız oğlum. Ne kadar efkarlansan azdır.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Çünkü kırlangıçların ömrü 6 aydır".[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sırılsıklam bir geceye uyuyup, güneşli bir sabaha uyanınca insan, kabus gibi geçmiş bir yılın, ışıltılı yeni yıllara gebe olduğuna dair inancı tazeleniyor. [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Hele yorgun bir yılın sonundaysanız,[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]denizin tuzlu dudaklarından öpmeye koştuğunuz şirin bir sahil kasabasında, dostların arasındaysanız...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ve hele, posta kutunuza atılan mektuplar size "Bulduğun aşkların kıymetini bil" diyorsa...[/FONT]

Bu Sayfayı Paylaş