Kırklareli - Merkez - Kırklareli Fen Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 4 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kırklareli - Merkez - Kırklareli Fen Lisesi konusu Kırklareli - Merkez - Kırklareli Fen Lisesi

Okulumuz,Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü�nün 31.07.2002 tarih ve 12593 sayılı teklif yazıları ve Milli Eğitim Bakanlığı�nın 12.08.2002 tarih ve 08424 sayılı yazı onayı ile T.O.B.B.Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Binasında 2002-2003 Öğretim Yılında açılmıştır.2004-2005 Öğretim Yılında Fahri Kasap İ.Ö.O.Ek Binasına ,2005-2006 Öğretim Yılında ise kapatılan Sağlık Meslek Lisesi Binasına taşınmıştır.Halen burada eğitim ve öğretime devam etmektedir.

8 Derslikli, BTipi Fizik,Kimya,Biyoloji,Bilgisayar Laboratuarlı

Bodrum kat,zemin kat birinci ve ikinci kattan oluşan bitişik iki blok kaloriferli,kanalizasyon şebekeye bağlı,içme suyu şehir şebekesinden sağlanmakta,aydınlatma TEDAŞ tarafından yapılmaktadır.

Kütüphane yeni oluşturulmuştur.Kendi kaynakları,sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak kitap çoğaltımına gidilmektedir.

Temizlik Maddeleri,diğer eşyalar için iki adet depo,yiyecek maddeleri için bir adet ambar ve bir adet arşiv bulunmaktadır.

Okulun adı: Kırklareli Fen Lisesi

2. Adresi: Karakaş Mah. Eriklice Yolu

3. Telefon-Faks: 0288 212 70 00 � 212 43 48

5. Okulun Amaçları

a-Fen ve Matematik alanında yüksek öğrenime öğrenci hazırlamak

b-Fen ve Matematik alanında bilim adamı yetiştirilmesine kaynaklık etmek

c-Yeni teknolojiler kullanabilen,bilgi üreten ,projeler hazırlayabilen elemanlar yetiştirmek

d-Bilimsel araştırma yapabilme teknolojik gelişmeleri takip etme ortamları hazırlamak

6. Seviyesi/ Derecesi/Öğretim Şekli: Ortaöğretim,ikinci kademe,normal

7. Hizmete Girdiği Yıl: 2002

8. Okutulan Yabancı Diller: İngilizce

9. Kütüphanede Kitap Sayısı: 1000

10. Kurum Kodu: 171390

Bu Sayfayı Paylaş