Kıraç - Yolcu (2009 Albümü)

'Albüm Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kıraç - Yolcu (2009 Albümü) konusu
    Kıraç - Yolcu (2009 Albümü)

“Garbiyeli” albümünün ardından dizi müzikleri, konser çalışmalarına devam eden Kıraç yeni albümü “Yolcu” yu sevenleriyle buluşturmak için hazırlanıyor.

On iki eserin yeraldığı “Yolcu” albümünde bilinen Kıraç tınılarını duyacaksınız.

Aşık Veysel, İzzet Altınmeşe, Selahattin Bölük’e, Ali Ercan’a ait eserlerin yanında anonim eserler de yer alıyor.

Albüm Kapak fotoğrafını Cemil Ağacıkoğlu çekti.

Her albümünde Türk halk ezgilerini kendi müziğiyle yorumlayan Kıraç, “Bize ait eserleri Rock müziğiyle harmanlamayı, onları bugüne taşıyarak yeni kuşaklarla buluşturmayı seviyorum.” “Bu topraklarda doğan tınıları Cem Karaca, Barış Manço gibi ben de müziğimle bütünleştirmek, onların başlattığı bu yolda, yürümek için çalışıyorum.”

Albümlerinde bugününe kadar okuduğu “Yayla Yolları”, “Şarköy türküsü” “Yolcu” “Aman Ayşam” “Karahisar Kalesi” “Sarı gelin”, “Yalan” “Eşeği Saldım çayıra” “Çayır Çimen Geze Geze” “Derdimi söylesem” “Demirci” gibi halk şarkıları , geniş kitleler tarafından sevildi.

ALBÜMÜN İLK KLİBİ “UYAN SUNAM UYAN” ADLI ESERE ÇEKİLDİ.

Müzik marketlerde yerini alacak “Yolcu” albümünün ilk klibi , Hüseyin Karagöz yönetiminde “Uyan Sunam uyan” adlı parçaya çekildi.

Beyoğlu’nda eski bir konakta çekilen klipte tiyatro oyuncusu Bennu Yıldırımlar oynadı.

Klip aralık ayında tüm kanallarında gösterimde olacak….

--------------------------------

Üretici: Tmc Film Müzik
    Türü: Rock
    Dili: Türkçe
    Yayın Tarihi: 17/12/2009

Albümdeki Eserler:

CD

01. Mecnunum Leyla
    Söz & Müzik: [COLOR=black]İzzet Altınmeşe[/COLOR]
    02. Mezar Arasında Harman Olur Mu?
    [SIZE=1][COLOR=red]Söz & Müzik: [COLOR=black]Anonim[/COLOR][/COLOR][/SIZE]
    03. Uyan Sunam Uyan
    Söz & Müzik: [COLOR=black]Haydar Telhüner[/COLOR]
    04. Ahu Gözlüm
    Söz & Müzik: [COLOR=black]Selahattin Bölük[/COLOR]
    05. Gönül Gurbet Ele Varma
    [COLOR=seagreen]06. Erzurum'dan Çevirdiler Yolumu[/COLOR]
    07. Hanım Ey
    Söz: [COLOR=black]İzzet Altınmeşe - [/COLOR]Müzik: [COLOR=black]Anonim[/COLOR]
    08. Karakaş Gözlerin Elmas
    [SIZE=1][COLOR=red]Söz & Müzik: [COLOR=black]Ali Ercan[/COLOR][/COLOR][/SIZE]
    09. Ben Gidersem Sazım
    [SIZE=1][COLOR=red]Söz & Müzik: [COLOR=black]Aşık Veysel[/COLOR][/COLOR][/SIZE]
    10. Cemilem
    Söz & Müzik: [COLOR=black]Anonim[/COLOR]
    11. Gazel (Gördükçe Seni Tazelenir)
    12. Ramizem
    [SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][COLOR=red]Söz & Müzik: [COLOR=black]Anonim[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Bu Sayfayı Paylaş