Kırıkkale - Delice - Çerikli Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Kırıkkale - Delice - Çerikli Lisesi konusu Kırıkkale - Delice - Çerikli Lisesi

Okulumuz ilk olarak Atatürk İlkokulunun kenarında hazine arazisi üzerine okul koruma derneği tarafından halkın katkıları ile yapılan binada “Bağcılar Ortaokulu” adıyla 1968 yılında eğitim öğretime başlamıştır.
    Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 06.09.1979 tarih ve 423 .03 / 71922 sayılı emri ile ortaokul bünyesinde lise’nin açılması ile “Bağcılar Lisesi” adını alarak orta okul ve lise aynı müdürlüğe bağlı olarak öğretime devam etmiştir.
    “Bağcılar” olan beldemizin adının 03.09.1976 tarih ve 7/12569 sayılı kararı ile “Çerikli” şeklinde değiştirilmesi nedeni ile; 10.03.1981 tarihinde okul müdürlüğünün isim tahsisi konulu milli eğitim bakanlığına yaptığı başvurusu 05.10.1981 de milli eğitim bakanlığınca kabul edilerek okulumuzun adı “Çerikli Lisesi” şeklinde değiştirilmiştir.
    Okulumuz mevcut binasına; Sağlık Mahallesi, eski çorum yolu mevkiinde, 12 pafta, 3158 parsel nolu, 8760 metrekarelik hazine arazisi üzerine, Milli Eğitim Bakanlığınca yaptırılan 230 metrekare, üzerine üç katlı, 8 derslikli binaya 16.09.1991 tarihinde Çerikli Sağlık Meslek Lise’si ile birlikte kullanmaya başlamıştır. Bu binadaki derslik yetersizliği nedeni ile lise bünyesindeki orta okul Çerikli Atatürk İlköğretim okuluna aktarılmıştır.

Vizyonumuz

Bütün öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak
    Onların bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,
    Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,
    Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetişmeleri için var gücümüzle çalışmak,
    Okulumuzun eğitim çalışmalarını bilim ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,
    Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi – idarecilerimizi ve velilerimizi 21. yüzyıla hazırlamak,
    Çağdaş uygarlık yolunda bilimi yol gösterici olarak görmek,
    Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak,
    Bizler; kim olduğumuzu bilen ve ülkenin gelişiminde yerimizin önemini kavrayan bir eğitim kuruluşu,
    İçin varız ve çalışmaktayız.

Bu Sayfayı Paylaş